Öldürülen kaptanın şiirleri kitap oldu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde geçen 3 Ağustos'ta çıkan tartışma sonucu balıkçı 35 yaşındaki Y.K. tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen 29 yaşındaki kaptan Faruk Denktaş'ın 2009 yılından itibaren yazmaya başladığı şiirleri...

Haberler 11.04.2016, 17:39
Öldürülen kaptanın şiirleri kitap oldu
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde geçen 3 Ağustos'ta çıkan tartışma sonucu balıkçı 35 yaşındaki Y.K. tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen 29 yaşındaki kaptan Faruk Denktaş'ın 2009 yılından itibaren yazmaya başladığı şiirleri kardeşi Duygu Denktaş tarafından derlenerek 'HİS (sizlik) SİZ (sizlik)' adı altında kitap haline getirildi.

Kitapta, merhum kaptan Faruk Denktaş'ın şiirlerinin yanı sıra son bölümünde arkadaşlarının yorumları ve birlikte fotoğraflarına da yer verildi.
Artikel Yayınevi tarafından bin adet basılan ve 16 Nisan'dan itibaren D&R Mağazaları'nda 15 liradan satışa sunulacak olan 160 sayfalık kitaptan elde edilecek gelirin bir yardım kuruluşuna bağışlanacağı bildirildi.

Özel bir havayolu şirketinde kabin amiri olan 25 yaşındaki Duygu Denktaş, ağabeyi ile birbirlerine çok bağlı olduklarını belirterek, "Öldürülmesinden sonra onun şiirlerini kitap haline getirmek istedim. Roman ve şiir denemeleri vardı. Kitap haline getirmek için derlemeye başladığımda ortaya çok güzel şeyler çıktı. Doğa, çevre dostu insanlarla çok iyi anlaşan, yüreği sevgi dolu ve yardımsever biri olan ağabeyimin şiirlerinde sürekli aşk ve ölüm arasındaki bağı yansıtmaya çalıştığını gördüm. Bu şiir kitabını çıkarmak onun en büyük isteklerinden biriydi. Şimdi yazdığı ancak kitap haline getiremediği romanını derlemek kaldı.

Genç yaşta kaybettiğim ağabeyimin ölümüne hala alışamadım. Ağabeyimin bir hiç uğruna sokak ortasında hunharca kalbine bıçak sokularak öldürülmesiyle ilgili davanın ikinci duruşması ömüzdeki günlerde yapılacak. Katilinin en ağır cezayı alması acımızı az da olsa hafifletecek" dedi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@