Olcay Kılavuz: Üniversitelerdeki Arkadaşlarımız Çatışma Ortamından Uzak Dursun

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Olcay Kılavuz ülk&uu...

Haberler 11.11.2015, 13:55
Olcay Kılavuz: Üniversitelerdeki Arkadaşlarımız Çatışma Ortamından Uzak Dursun

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Olcay Kılavuz ülkücüleri ideallerinden kopararak sokakların karanlığına, dipsiz kuyulara çekmeye çalışan kaos planlamacılarına asla müsaade etmeyeceklerini belirterek “Ülkücülerin birilerinin keyfi için heder olması, karanlık senaryolarda figüran yapılması ‘Ülkü Ocakları’ var oldukça mümkün olmayacaktır. Bulunduğunuz coğrafya, her türlü terör manipülasyonlarına açık bir bölgedir. O yüzden tüm teşkilatlarımız özellikle de üniversitede okuyan arkadaşlarımız çatışma ortamından uzak duracaktır” dedi.

Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş İl Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirilen Ülkü Ocakları 1. Bölge İstişare Toplantısı Olcay Kılavuz’un da katılımıyla yapıldı.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Genel Başkan Kılavuz, yıllarca her türlü badirelere göğüs germiş, tüm sıkıntıları birlik ve beraberlik içerisinde atlatmış Ülkücü Hareket’in bugün de tüm sıkıntıları bertaraf edecek güçte olduğunu bildirdi.

Kılavuz, “Bizler; gece uyumadan, gündüz yorulmadan Türk Gençliği’nin millî ve manevi olarak gelişmesi için mücadele edecek ve necip milletimizi layık olduğu noktaya taşımak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu yol şüphesiz ki kutludur, ancak kutlu olduğu kadar da zahmetlidir. Yolumuza taş koymak isteyenler, adımızı karalamaya çalışanlar muhakkak ki olacaktır. Hatta birileri birlik ve beraberliğimizi bozmak için yolumuzdan çevirmeye çalışacak, aklımıza şüphe düşürmeye çalışacaklardır. İşte bizleri bu tuzaklara çekmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Bugün dün olduğundan daha uyanık olarak Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin vecizinde belirttiği gibi bir olup, iri olup dünkünden daha fazla diri olacağız” dedi.

Ülke ve milletin gerek içerden gerek dışarıdan şer cephesince sarıldığı bugünlerde, sadece kendileri için değil taşıdıkları görevler sebebiyle buna mecbur olduklarını anlatan Olcay Kılavuz, “Ruhi Kılıçkıran ağabeyden Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize kadar olan şehitlerimizin ruhlarının şad olması için, emanetlerini daha da yüceltmeli ve yükseltmeliyiz. Onların aziz hatıraları ve acıları hep canlı olarak kalacaktır. Ancak biraz olsun acımızı hafifletmek için İllerimizde bulunan şehit ailelerimizle birebir ilgilenilecek ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerimize gözümüz gibi bakacağız” dedi.

Kılavuz, “Erol Güngör Gelişim Programı”nın, ocak içi eğitim seminerleri, kitap okuma kampları tüm hızıyla artarak devam edeceğini bildirdi. Milletin geleceği olan üniversiteli ve ortaöğretimli ülkücülerin çağın ihtiyaçlarına uygun donanımda vatanına ve milletine hizmet aşkıyla yanan, ufku çağı da aşan bir şekilde yetişmesi için dur durak bilmeyeceklerini kaydeden Olcay Kılavuz şöyle devam etti:

“Bizleri tüm bu ideallerimizden kopararak sokakların karanlığına, dipsiz kuyulara çekmeye çalışan kaos planlamacılarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ülkücülerin birilerinin keyfi için heder olması, karanlık senaryolarda figüran yapılması ‘Ülkü Ocakları’ var oldukça mümkün olmayacaktır. Bizler tüm olan bitenin farkındayız, dün olduğu gibi yarın da gençliğimizin kötü alışkanlıklardan uzak, milli ve manevi değerlerle bezenmesi için fedakârca çalışacağız. Bulunduğunuz coğrafya, her türlü terör manipülasyonlarına açık bir bölgedir. O yüzden tüm teşkilatlarımız özellikle de üniversitede okuyan arkadaşlarımız çatışma ortamından uzak duracaktır. Arkadaşlarımızın öncelikli hedefleri okudukları bölümleri birincilik ile bitirmek olmalıdır. Unutmamalıyız ki âlimin mürekkebi, şehidin kanından değerlidir. Canımızı seve seve uğruna verebileceğimiz vatanımızı ülküdaşlarımızın alın terleriyle sulayacağız. Bir Türkmen halısı gibi yurdumuzu birlik, beraberlik ve kardeşlik motifleriyle dokuyacak, mukaddeslerimize yönelen her türlü alçak saldırıyı göğsümüzdeki iman ile boğacağız. Her şeyden öte birbirimizi Allah için sevecek, ‘kâlû-belâ’dan gelen kardeşliğimizin bozulmasını isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz.”

Olcay Kılavuz, bu coğrafyada Suriye ve Irak’taki insanlık dışı durumdan dolayı Türkiye’ye göç etmiş Türkmen soydaşlar bulunduğunu hatırlatırken, “Türkmen soydaşlarımızın dertleri derdimiz, acısı acımızdır, her hal ve şartta ilginizi üzerlerinden eksik etmeyeceksiniz. Kendilerini ‘Ensar’ın ‘Muhacir’i karşıladığı gibi kabul edecek, Türk milletinin ülke sınırlarını aşan büyük bir aile olduğunu göstereceksiniz. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki, sizleri siyasi tartışmaların içine çekmek isteyenlere fırsat vermeyeceksiniz. Ülkücü Gençlik oyuna ve sandığına sahip çıkmış, tarihe ve milletine karşı bu konudaki görevini yerine getirmiştir. Bundan sonra kısır siyaset münakaşalarına yer verilmeyecek biraz öncede ifade ettiğim gibi geleceğimiz olan gençliğin en donanımlı şekilde yetiştirilmesiyle hem hal olacaksınız” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@