Olcay Kılavuz: Türk Gençliğini Bu Kritik Virajda Ebed Müddet Varoluş İçin Oy Vermeye Çağırıyorum

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP&r...

Haberler 27.10.2015, 13:50
Olcay Kılavuz: Türk Gençliğini Bu Kritik Virajda Ebed Müddet Varoluş İçin Oy Vermeye Çağırıyorum

ANKARA(ANKA) – Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP’nin milleti hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükseltecek yegane kudret olduğunu belirterek, “Tertemiz idealleri olan, geleceğe umutla bakan, ülkemizin dinamik yapısı, istikbalimizin tek adresi olan Türk gençliğini bu kritik virajda birlik ve beraberlik içinde, ülkenin çıkarları için, milletimizin ebed müddet var olması için ülkemizin geleceğine oy vermeye çağırıyorum” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçen haftasonu Türkiye genelinde eş zamanlı olarak tüm il ve ilçe temsilciliklerinde  “1 Kasım Seçimlerinin Önemi ve Ülkemizin Geleceği” konulu iştişare toplantıları yaptı.

Toplantılar sonrası bir değerlendirme yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz ülkenin gün geçtikçe karanlığa doğru sürüklendiğini belirterek, “Önü alınamaz ve durdurulamaz bir şekilde uçuruma doğru yol almaktadır. AKP’nin yönetim anlayışı Türk devletini 36 etnik unsurdan müteşekkil bir devlet haline getirmek, Türklüğü tamamen ortadan kaldırmak olarak okunmalı ve böyle algılanmalıdır. Nitekim AKP’li yıllarda Türklüğe dair tüm unsurlara aleni bir savaş açılmış, Türkçe düşmanlığı yapılmış, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ tabelaları söktürülmüş, andımız kaldırılmış, Türk bayrağı tahrik unsuru olarak görülmüş, milliyetçilik ayaklar altına alınmıştır” dedi.

“Analar ağlamayacak, çok güzel şeyler olacak” yalanlarıyla aziz Türk milletinin halis duygularıyla oynayan AK Parti’nin çözüm adı altında çözülme, açılım adı altında yıkım planlarını devreye soktuğunu iddia eden Kılavuz, “Oslo ve Dolmabahçe’de terör örgütü meşrulaşmış, çözüm süreci zarar görmesin diye PKK’nın yığınak yapmasına göz yumulmuş, teröristbaşı muhatap alınmış, alan hakimiyeti kaybedilmiş, bölge halkı PKK’nın insafına terk edilmiştir. Nitekim, bu tablo 170’in üzerinde asker ve polisimizin şehit edilmesine, onlarca sivilin hayatını kaybetmesine sebebiyet vermiş, ülkemiz canlı bombaların cirit attığı bir yer haline dönüştürülmüştür” dedi.

Kılavuz, AK Parti’nin sadece teröre imkan vermediğini, aynı zamanda Türk gençliğini de korumasız bıraktığını kaydetti. AK Parti’li yıllarda Türk gençliğinin uyuşturucu bataklığına saplandığını, bonzai gibi uyuşturucu maddelerin gençliği esir aldığını savunan Olcay Kılavuz, “Maalesef bu illet onlarca gencimizin canını almış, onlarcasının bağımlı hale gelmesine neden olmuştur. Türk gençleri bir yanda uyuşturucu ile mücadele ederken bir yandan da gelecek kaygısı yaşamak durumunda kalmıştır. Artan işsizlik rakamları Türk gençliğini çaresiz bırakmıştır. Öte yandan üniversiteler terör kampları haline getirilmiş, gencecik fidanlar toprağa düşmüş, dağ kaçkını şehir eşkıyaları gençlerimizin en temel hakkı olan eğitim hakkını gasp etmeye çalışmışlardır” dedi. Olcay Kılavuz şöyle devam etti:

“Bu tablo gün geçtikçe daha da karanlığa doğru yol almaktadır. Durdurulamaz çöküşe bir çare aranmaktadır. Demokratik siyasetin en temel hükümlerinden olan seçimler ise bizlere umut ışığı aşılamakta ve AKP’li garabet yılların sona erdirilmesinde tek çıkış yolu olarak görülmektedir. Bu bağlamda Türk gençliği üzerine yüklenmiş olan cumhuriyetin emanetçileri vazifesini ifa etmek için kararlı olmalıdır. Türk gençliği tarihi misyonunu hatırlamalı 1 Kasım Seçimlerinde aydınlığa gidecek olan yolda kenetlenmeli ve ülkenin geleceği adına ülkenin geleceğine oy vermelidir.”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Kılavuz, MHP’nin ülkeyi uçurumdan kurtaracak yegane kuvvet olduğunu belirtirken, “Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükseltecek yegane kudrettir. Tertemiz idealleri olan, geleceğe umutla bakan, ülkemizin dinamik yapısı, istikbalimizin tek adresi olan Türk gençliğini bu kritik virajda birlik ve beraberlik içinde, ülkenin çıkarları için, milletimizin ebed müddet var olması için ülkemizin geleceğine oy vermeye çağırıyorum” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@