Oktay Sinanoğlu İçin Kültür Ve Turizm Bakanı Çelik'den Taziye Mesajı

ANKARA (ANKA) – Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Genç yaşta profesör olma başarısı göstermiş olan Sinanoğlu, alçakgönüllülüğü, çalışkanlığı ve eserleri

Haberler 20.04.2015, 20:51
Oktay Sinanoğlu İçin Kültür Ve Turizm Bakanı Çelik'den Taziye Mesajı

ANKARA (ANKA) – Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Genç yaşta profesör olma başarısı göstermiş olan Sinanoğlu, alçakgönüllülüğü, çalışkanlığı ve eserleriyle ömrünü insanlığa adamış bir ülke sevdalısı olarak daima saygıyla hatırlanacaktır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun vefatı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türkiye’nin büyük bir değerini, bilim dünyası önemli bir hazinesini yitirdiğini belirten Çelik, “Dehasıyla tüm dünyaya ışık saçan düşünce adamı Oktay Sinanoğlu'nu kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Genç yaşta profesör olma başarısı göstermiş olan Sinanoğlu, alçakgönüllülüğü, çalışkanlığı ve eserleriyle ömrünü insanlığa adamış bir ülke sevdalısı olarak daima saygıyla hatırlanacaktır.

Başarılarının yanı sıra değerlerimizi her zaman ön planda tutarak bizleri onurlandıran Oktay Sinanoğlu’na yüce Allah’tan sonsuz rahmet, ailesine, bilim dünyasına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” dedi. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@