Oktay Sinanoğlu İçin Bilim Dünyası Yasta: Erdoğan Taziye Mesajı Yayınladı

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Prof.Dr.Oktay Sinanoğlu’nun sadece Türkiye’de değil dünyada da yad edileceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın önde gelen bilim insanlarından, kuantum

Haberler 20.04.2015, 22:08
Oktay Sinanoğlu İçin Bilim Dünyası Yasta: Erdoğan Taziye Mesajı Yayınladı

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Prof.Dr.Oktay Sinanoğlu’nun sadece Türkiye’de değil dünyada da yad edileceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın önde gelen bilim insanlarından, kuantum kimyacısı, kuramsal kimyacı ve moleküler biyolog Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı. Değerli bilim adamı Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun vefatını derin bir teessürle öğrendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın seçkin bilim adamları arasında yer alan Prof. Dr. Sinanoğlu, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bilimsel çalışmaları, yayınları ve kuramlarıyla her zaman saygıyla yad edilecektir. Türkçemizin bilim dili olması yönündeki gayretleriyle de dikkatleri çekmiş olan merhum Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’na, Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve bilim dünyamıza başsağlığı diliyorum” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@