Öğretmenlerin Terk Etmesine Tepki Eyleminde 1 Üniversite Öğrencisi Tutuklandı

ŞIRNAK'ın Silopi ve Cizre ilçelerinden öğretmenlerin ayrılmasını protesto etmek için Hakkari'de yapılan eylemde gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 13 üniversitesi öğrencisinden 1'i tutuklandı.

Haberler 18.12.2015, 19:43
Öğretmenlerin Terk Etmesine Tepki Eyleminde 1 Üniversite Öğrencisi Tutuklandı

Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA) - ŞIRNAK'ın Silopi ve Cizre ilçelerinden öğretmenlerin ayrılmasını protesto etmek için Hakkari'de yapılan eylemde gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan 13 üniversitesi öğrencisinden 1'i tutuklandı.

Hakkari Üniversitesi Çölemerik Meslek Yüksekokulu önünde 2 gün önce toplanan bir grup Cölemerik Öğrenci Derneği (CÖDER) üyesi, öğretmenlerin Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerinden meslek içi eğitim gerekçesiyle ayrılmalarını protesto etmek istemişti. Ancak bazı öğrencilerin okula pankart asmasına müdahale eden polis 13 öğrenciyi gözaltına almış, müdahale sırasında bir polis memuru merdivenlerden düşerek yaralanmıştı. Emniyetteki sorguları tamamlanan 13 öğrenci bugün öğlen saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Öğrencilerden 7'si savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakalırken, 6'sı tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 5 öğrenci tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 1 öğrenci polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@