Öğretmenlerin talebi devam ediyor! 24 Kasım'da maaşlara yüzde 100 zam isteniyor

Türkiye'de milyonlarca öğretmenin hak arayışları devam ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde maaşlara yüzde 100 zam açıklaması bekleniyor.

Öğretmenlerin talebi devam ediyor! 24 Kasım'da maaşlara yüzde 100 zam isteniyor

Öğretmenlerin talebi devam ediyor! 24 Kasım'da maaşlara yüzde 100 zam isteniyor - Türkiye'de milyonlarca öğretmenin hak arayışları devam ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde maaşlara yüzde 100 zam açıklaması bekleniyor. Ülke genelinde artan enflasyon ve hayat pahalılığı sonrası öğretmenler, maaşlarının yetmediklerini ve bu süre içerisinde Öğretmenler Günü'nde maaşlara yüzde 100 zam açıklaması talep ediyor.

Yeni yılda öğretmen maaşlarının en az yüzde 100 artması gerektiğini ifade eden öğretmenler sosyal medyada haklarını "#öğretmenleremaaşzammı" etiketi ile arıyor. Son dönemlerde Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı ile ilgili ciddi tepkiler gösteren öğretmenler şimdilerde ise öğretmenler gününe özel bir maaş ikramiye yada maaşlara yüzde 100 zam açıklaması bekliyor.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE SÜRPRİZ GELİR Mİ

Türkiye'de öğretmenlere yeni yıl da eğitim öğretim yılı başına bin 200 TL kadar kırtasiye ödemesi yapılıyor. Enflasyon sebebiyle kırtasiye ödeneği için yatan paralar yetmezken bu süreçte kağıt fiyatlarından dolayı sorun yaşayan öğretmenler, Öğretmenler Günü için bir maaş ikramiye talep ediyor. 

Özel kurum tarafından bir ikramiye maaş ödemeleri özel günlerde verilirken öğrencilerin de hayatlarına dokunan ve emekleri ödenemeyecek olan öğretmenler de bu süreçte ikramiye talep ediyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel bir maaş ikramiye verilmesi konusunda henüz bir açıklama yok. Eğer bir maaş ikramiye verilirse sitemizi takip ederek ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip et tüm gelişmeleri ilk sen öğren!