Öğretmenlere 1500 TL destek verileceği duyuruldu! Geç kalmadan hemen başvurun

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep'in ilçesi Şehitkamil sınırlarında devlet okullarında görev yapan öğretmenlere 1500 TL destek verileceğini duyurdu.

Öğretmenlere 1500 TL destek verileceği duyuruldu! Geç kalmadan hemen başvurun

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep'in ilçesi Şehitkamil sınırlarında devlet okullarında görev yapan öğretmenlere 1500 TL destek verileceğini duyurdu. Belediye Başkanı Fadıloğlu, öğretmenlerin yeni döneme hazırlık sürecinde rahat etmeleri için verileceğini belirtti. 

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde 2022-2023 eğitim öğretime hazırlık toplantısı düzenlendi. Toplantı Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığından gerçekleşti. Devam eden toplantı kapsamında söz alan Fadıloğlu, eğitime şimdiye kadar verilen desteğin geri dönüşlerini çok iyi aldıklarını öğrencilerin eğitimde iyi seviyelere geldiğini ve bugünden sonra da eğitim camiasına verilen desteğin daha da artacağına vurgu yaptı. Eğitim öğretim bir milletin yükselişi, ilerlemesi ve çağa ayak uydurmak daha da ileriye yükselmek için en önemli temel yapı taştır. Gaziantep sınırları içerisinde yaşayan öğrencilere her yıl verilen destekler sonucu sınavlarda elde ettikleri başarılar gözle görülür üst noktalara ilerlediğinden verilen desteğinde arttırılması yönünde karar alındı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, devlet okullarında görevini yerine getiren tüm öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılı dahilinde 1500 TL destek vereceklerini duyurdu. Destek detayları açıklanmadı. İlerleyen günlerde verilecek destek detayları ve başvuru yeri açıklanacağı tahmin ediliyor.

SONRAKİ HABER