Öğrenciler Gözyaşlarını Tutamadılar

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77'nci yılında, tüm yurtta olduğu gibi Ankara'nın Kazan İlçesi'nde düzenlenen törenle anıldı.

Haberler 10.11.2015, 23:14
Öğrenciler Gözyaşlarını Tutamadılar
(DHA)- TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77'nci yılında, tüm yurtta olduğu gibi Ankara'nın Kazan İlçesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Kazan Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen töreni hazırlayan Şahin Ortaokulu'ndan bazı öğrenciler, program sonunda gözyaşlarını tutamadı.

Törene Kaymakam Murat Duru, eşi Elif Duru, Garnizon Komutanı Tarkan Bayındır, Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceylan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci ve velileri katıldı.Tören, Milli Egemenlik Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saatler 09.05'i gösterdiği sırada Kazan'da hayat 2 dakikalığına durdu. Şahin Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları oratoryo gösterileri, salondakilere duygu dolu anlar yaşattı. Gösteriler sırasında protokol üyeleri gözyaşlarını hakim olamazken, program sonunda öğrenciler de göz yaşlarına ortak oldu. Duygu dolu anların yaşandığı 10 Kasım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anma programı toplu halde çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Program sonunda Okul Müdürü Nalan İncecik, sergiledikleri performanstan dolayı tüm öğrencilerini tebrik etti. İncecik, "Çok duygulu oynadınız, salonda bulunan herkese o kara günü, 10 Kasım'ı yeniden yaşattınız" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bugünlere gelmesinde çok büyük zorluklar yaşandığına dikkat çeken Kaymakam Murat Duru da konuşmasında, "Ulu önder, 57 yıllık yaşamının 17 yılında çok meşakkatli bir yaşam sürdürdü. Geriye kalan 40 yılını ise milleti için feda ederek, çok büyük inkılaplara ve reformlara imza atmıştır. Sevgili çocuklar, birlik, beraberlik içinde, çok çalışarak Türkiye'yi ulu önderin hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmamız lazım" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@