Öğrenci mektuplarıyla moral bulup, operasyona katıldılar

KAYSERİ'deki Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, Mardin Nusaybin ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerine yazdıkları mektupları ve hazırladıkları ikramları gönderdi....

Haberler 07.05.2016, 11:50
Öğrenci mektuplarıyla moral bulup, operasyona katıldılar
KAYSERİ'deki Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, Mardin Nusaybin ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerine yazdıkları mektupları ve hazırladıkları ikramları gönderdi. Mektup ve ikramlar, operasyon bölgesinde bulunan güvenlik güçlerine dağıtıldı. Kendileri için yazılan bir mektubu okuyan bir asker, "Öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Herkesin gönlünün burada olduğunu biliyoruz. Gönüllerinin burada olması bizim için yeterli" dedi. Mektup ve ikramların kendileri için büyük bir moral kaynağı olduğu ifade eden güvenlik güçleri daha sonra operasyonlara katıldı.

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan polis ve askerler için bir kampanya başlattı. 770 öğrenci, gönüllerinden geçen milli duygularla yazdıkları mektupları ve karınca kararınca hazırladıkları ikramları, bölgede görevli güvenlik güçlerine iletilmesi için Kayseri'deki 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'na teslim etti. Öğrencilerin mektup ve ikramlarını teslim alan Kayseri'de görev yapan askerler, malzemeleri Mardin'in Nusaybin ilçesine gönderdi.

"TÜRK MİLLETİ ONLARIN ARKASINDA"

Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi'ndeki öğrenci Yasemin Zehra Özer, "Çanakkale'deki askerlerimiz gibi hissetmeleri için kolilere sarı leblebi ve kuru üzüm koyduk. Onlara manevi desteğimiz sonsuz. Onlar kesinlikle kendilerini yalnız sanmasınlar. Biz okulda sıralarımızda ders işlerken bile aklımız bazen onlara kayıyor ve ders işleyemiyoruz. Aklımıza onlar geliyor ve duygulanıyorum. Kendilerini yalnız hissetmesinler, aileleri yoksa bile Türk milleti onların arkasında. Ben 4 tane mektup yazdım, 1 mektup ile yetinemedim. Onlara söylenecek sözler, laflar bitmiyor" dedi.

Öğrenciler, 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda bulunan askeri müzeyi ziyaret ettikten sonra askerlerle hatıra fotoğrafı çekti. 1'inci Komando Tugay Komutanlığı öğrencilerin başlattığı bu kampanya nedeniyle Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi idarecileri teşekkür plaketi verdi.

MEKTUP VE İKRAMLAR ÇATIŞMA BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Öğrencilerin mektup ve hazırladıkları ikramlar 1 gün sonra Mardin'in Nusaybin ilçesine gönderildi. Kayseri'den gönderilen mektup ve ikramlar ilk olarak polis ve askerlerin kaldığı tesise getirildi. Buradan zırhlı araçlara yüklenen mektup ve ikramlar, operasyon bölgesine sevk edildi. Çatışmaların sürdüğü Abdulkadirpaşa mahallesine getirilen mektup ve ikramlar, operasyon hazırlığında olan asker ve polislere dağıtıldı.

MEKTUPLARI OKUDUKTAN SONRA OPERASYONA KATILDILAR

Operasyon öncesi öğrencilerin kendileri için gönderilen mektupları okuyan asker ve polisler, duygu dolu anlar yaşadı. Vatan sevgileri daha da pekişen güvenlik güçleri, ikramları da paylaştı.

Kendileri için yazılan mektubu okuyan bir asker, "Öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Herkesin gönlünün burada olduğunu biliyoruz. Gönüllerinin burada olması bizim için yeterli" dedi.

Gönderilen mektuplarla moral bulan asker ve polisler, daha sonra buldukları bu moralle operasyona gitti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@