O Semtte 19 Mayıs'ta Gökler Kıpkırmızı Olacak

-19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çayyolu’nda, bir etkinlikle kutlanacak. Organizasyon çerçevesinde gökyüzüne aynı anda 1919 adet ay yıldızlı balon bırakılacak, hava kıpkırmızı olacak. ANKARA (ANKA) - Çayyolu

Haberler 14.05.2015, 17:47
O Semtte 19 Mayıs'ta Gökler Kıpkırmızı Olacak

-19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çayyolu’nda, bir etkinlikle kutlanacak. Organizasyon çerçevesinde gökyüzüne aynı anda 1919 adet ay yıldızlı balon bırakılacak, hava kıpkırmızı olacak.

ANKARA (ANKA) - Çayyolu bölgesindeki örgütlü toplulukların bir araya gelerek oluşturdukları 19 Mayıs Kutlama Komitesi ile Guinness rekortmeni ve “tumrekorlar.com” sitesinin kurucusu Onur Tümer, 19 Mayıs Salı günü bayrama yakışır bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Tumrekorlar.com’un açıklamasına göre, CHP Çayyolu Temsilcisi Mustafa Temizsoy, ÇABA (Çayyolu Bölge Ağaçlandırma Derneği) Başkanı Engin Uç, Sosyal Demokrasi Derneği Temsilcisi Songül Gündoğdu, Emekli Öğretmenler Derneği Temsilcisi Varol Tatlı ve ÇABA Çayyolu Halk Temsilcisi Hamdiye Şen’den oluşan düzenleme komitesi ile Onur Tümer, organizasyonun kusursuz olması için yoğun bir hazırlık içinde. Konuyla ilgili bilgi veren Onur Tümer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı anlamına yaraşır kutlamak için Çayyolu’nda dev bir organizasyon gerçekleştireceklerini söyledi.

-BALONLAR BIRAKILACAK, FENER ALAYI BAŞLAYACAK-

Onur Tümer, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ulusal bağımsızlık meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihi anısına 1919 adet ay yıldızlı balon hazırlayacaklarını ifade etti. 19 Mayıs Salı günü saat 18.00’de Çayyolu Atapark’a yürüyüşe geçecek olan topluluğun, saat 18.30’da aynı anda gökyüzüne binlerce ay yıldızlı balonu bırakacağını bildiren Tümer, “Helyum gazıyla doldurulmuş balonlar, gökyüzünü adeta kıpkırmızı bir renge boyayacak. Ardından ışıklı çubuklar eşliğinde fener alayı başlayacak” diye konuştu. Guinness rekortmeni Onur Tümer ve Çayyolu 19 Mayıs Kutlama Komitesi yetkilileri, etkinliğin tüm Ankaralılar’a açık olduğunu da ifade ederek, “Başta Çayyolu sakinleri olmak üzere Başkentliler’i bu görkemli kutlamaya bekliyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@