O şehirlerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji il il sel ve fırtına uyarısı verdi!

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte bazı illerde yoğun sağanak yağışa bağlı olarak sel ve su baskını ihtimali bulunuyor. O illeri açıklayan Meteoroloji ise vatandaşlara uyarıda bulundu.

O şehirlerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji il il sel ve fırtına uyarısı verdi!

Meteoroloji tarafından yapılan açıklama ile birlikte ülke genelinde bazı bölgelerde sağanak yağış görülebileceği açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte il il uyarı vererek, sel ve su baskını ihtimali olan bölgeler için vatandaşların tedbirli olması adına uyarılarda bulundu. Sağanak yağış beklenen iller ve verilen sel uyarısı şu şekildeydi; 

O İLLERDE SAĞNAK YAĞIŞ GÖRÜLEBİLİR!

Bursa, Edirne, İstanbul, Kocaeli, Bolu, Düzce, Kastamonu, Sinop, Artvin Samsun, Trabzon illeri için verilen yağış uyarısı "Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel kuvvetli olması bekleniyor." şeklindeydi. Vatandaşlara konu ile ilgili pek çok kez uyarılar yapıldı. 

METEOROLOJİ UYARDI! 

Sel ve su baskını gibi olumsuz hava durumlarına bağlı gelişebilecek doğal afetler hakkında vatandaşları bilgilendirerek uyaran Meteoroloji tarafından yapılan uyarı şu şekildeydi; "Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli çevreleri ile Sakarya'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (25-60 kg/m²), Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin kıyılarında çok kuvvetli ve şiddetli (60-110 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." 

Bu bölgede yaşayan vatandaşların her türlü hava durumuna özellikle de sağanak ve fırtınaya bağlı gelişebilecek olan olumsuz hava koşullarına dikkat etmesi gerektiği bildirildi.