'O' savcı görevden mi alındı?

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Haberler 23.03.2016, 00:06 23.03.2016, 00:45
'O' savcı görevden mi alındı?
MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, soru önergesinde Davutoğlu'na, "Karaman'da bazı dernek ve vakıflara yakın kişilerin kiraladığı evlerde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt ve kurs verildiği doğru mudur? Doğru ise bu şekilde kiralanıp kullanıldığı tespit edilen başka evler var mıdır? Karaman'da yaşanan olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcının Adalet Bakanı tarafından görevden alındığı doğru mudur? Doğru ise savcının görevden alınma sebebi nedir" diye sordu.

İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Karaman'da vakıf ve derneklere ait evlerde barınan 10 çocuğa, 'cinsel istismara' uğramasına tepki göstererek, Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi. MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter soru önergesinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle, "Son 5 yıl içinde çocuklara yapılan cinsel istismar ve saldırı suçu nedeniyle Cumhuriyet savcılıklarına yapılan başvuru, açılan dava sayısı ile bu konuda mağdur çocukların yaş ve cinsiyet açısından dağılımı ne şekildedir? Karaman'da görev yapan sınıf öğretmeninin gönüllü olarak bazı vakıf ve derneklerin kiraladıkları evlerde ders verdiği ve bu evlerde çok sayıda erkek öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiaları nedeniyle tutuklandığı haberleri doğru mudur? Karaman'da görev yapan sınıf öğretmeninin cinsel istismarına maruz kaldığına dair hastanelerden bu yönde rapor alan kaç öğrenci bulunmaktadır? diye sordu.

"SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCININ ADALET BAKANI TARAFINDAN GÖREVDEN ALINDIĞI DOĞRU MUDUR?"

İstanbul Milletvekili Yönter, "Karaman'da evlerde öğrencilere kurs veren sınıf öğretmeni dışında diğer şahıslar veya öğretmenler hakkında da şikayet veya başlatılan bir soruşturma var mıdır? Karaman'da görev yapan sınıf öğretmeninin Kayseri'de de görev yaptığı doğru mudur? Doğru ise sınıf öğretmeninin Kayseri'de gönüllü olarak çalıştığı dernek ve vakıflara yönelik de bir soruşturma başlatılması düşünülmekte midir?" dedi. Yönter, soru önergesine şu şekilde devam etti: "Karaman'da bazı dernek ve vakıflara yakın kişilerin kiraladığı evlerde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt ve kurs verildiği doğru mudur? Doğru ise bu şekilde kiralanıp kullanıldığı tespit edilen başka evler var mıdır? Karaman'da bazı dernek ve vakıflara yakın kişilerin kiraladığı evlerde öğrencilere kurs verilebilmesi yönünde yasal bir başvuru yapılmış mıdır? Gerekli izinler alınmış mıdır? Yasal bir başvuru ve gerekli izinler alınmadıysa bu evleri kiralayanlar ve kurs verenler hakkında yasal soruşturma başlatılmış mıdır? Olayın aydınlatılması adına olayda adları geçen dernek ve vakıfla ilgili muhakkik görevlendirilmiş midir? Karaman'da yaşanan olayla ilgili soruşturmayı yürüten savcının Adalet Bakanı tarafından görevden alındığı doğru mudur? Doğru ise savcının görevden alınma sebebi nedir?." 
 
(DHA)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@