O muhtar şimdi de aileleri uyardı!

Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, tepki çeken açıklamalarını sürdürüyor.

Haberler 01.12.2015, 16:23
O muhtar şimdi de aileleri uyardı!

 (DHA) - KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde sosyal paylaşım sitesinde kız çocuklarının akşam ezanından sonra gezmemesini, aksi davrananları döveceğini yazan Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz, "Vatandaş 'eyvah' demeden çoluk çocuğuna sahip olsun. Biz de böyle bir latife yapalım dedik. Bazıları bizi yanlış algıladı" dedi.

Gebze Arapçeşme Mahallesi Muhtarı Remzi Kandaz sosyal paylaşım sitesinden kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmadan gezmemesini isteyip, aksi davrananları döveceğini yazmasıyla gündeme gelirken, ailelere çocuklara sahip çıkmaları konusunda mesaj vermek istediğini söyledi. 3 dönemdir muhtarlık yaptığını belirten Remzi Kandaz, Facebook'taki paylaşımı ile ilgili olarak, "Döverim de severim de meselesi bir latifeydi. Sadece burada benim vermek istediğim mesaj; aileler çocuklarına sahip çıksın, ileride üzüleceği şeyler meydana gelmesin. Bir başkasının çocuğu da bizim çocuğumuz sayılır. Başkasının çocuğunun başına bir hal gelse kendi çocuğumun yerine koyup öyle düşünüyorum. Dedik ki, vatandaş 'eyvah' demeden çoluk çocuğuna sahip olsun. Biz de böyle bir latife yapalım dedik" dedi.

Remzi Kandaz, yanlış algılandığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bazıları bizi yanlış algıladı. Aslında yanlış algılamadı, öyle algılamak istedi. Çünkü burada severim de, döverim de lafının latife olduğu burada belli. Hiç kimse diyemez ki muhtar benim kulağımı çekti diye. Bazı şeylere 'vah' demeden önceden tedbirini alırsak, ben bunu sadece mahallem için demiyorum, ben bunu tüm Türkiye için söylüyorum. Herkes diyor ki benim çocuğum yanlış yapmaz. Hiç kimse de benim çocuğum yanlış yapar demiyor. Çocuklara güvenmeyelim demiyorum ama çocuklarımızı takip edelim. Arkadaş çevresinde kimlerle beraber geziyor, kimlerle beraber arkadaşlık yapıyor, kimlerle beraber ne alışveriş yapıyor bunlara çok dikkat edelim"

 

 

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@