O listeye ilk ödül verildi

Peki kimin için...

Haberler 11.11.2015, 13:36
O listeye ilk ödül verildi

İhbarla yeri tespit edilen ilk isim, PKK’nın "Tunceli sorumlusu" Celal Candemir oldu.

Terör örgütlerinin yönetici ve üyelerini ihbar edenler için konulan para ödülü, ilk kez PKK’nın "Tunceli sorumlusu" Celal Candemir’i ihbar edenlere verilecek.

Ödül Komisyonu bu amaçla yapacağı ilk toplantısında, ihbarın örgüt sorumlusu Celal Candemir’in yerinin tespit edilmesine ne kadar katkı sağladığını değerlendirecek ve ödül tutarını belirleyecek.

Habertürk'ten Mustafa Türk'ün haberine göre Candemir, gri listede bulunduğu için bulunmasına yardım edenlere en fazla 300 bin liraya kadar ödül verilecek.

540 İSİM BULUNUYOR

İçişleri Bakanlığı’nın "aranan teröristler" sayfasında, gri listede 540 terör örgütü üyesinin ismi bulunuyor. İhbar sonucu yapılan operasyonla Celal Candemir’in öldürülmesiyle birlikte 539 örgüt üyesi gri listeyle aranmaya devam ediliyor. Listede, Celal Candemir’in isminin karşısına “etkisiz hale getirildi” ifadesi yazıldı.

İHBARCILAR SIR GİBİ SAKLANIYOR

Emniyet kaynakları, Celal Candemir’in bulunmasına yardımcı olanların isimlerinin yalnızca devlet yetkililerince bilindiğini belirterek, bu konunun “sır” gibi saklanacağına dikkat çekti.

Komisyonun, kısa süre içinde toplanıp, kararını vereceğini belirten kaynaklar, “Belli değerlendirmeler yapılacak. Bu değerlendirmeler ışığında ödül miktarı belirlenecek” dedi.

TUNCELİ SORUMLUSUYDU

31 Ekim tarihinde yapılan ihbar üzerine Tunceli İl jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Alacık Mahallesi’ne jandarma tarafından operasyon düzenlendi.

“Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-5” adı verilen operasyonda, PKK'nın "Tunceli sorumlusu" ‘Şiyar’ kod adlı Celal Candemir öldürüldü.

Candemir’in, Tunceli Merkez Alacık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edildi. Candemir’in daha önce Tunceli’de yol keserek kimlik kontrolü yaptığı da belirlendi

NASIL İHBAR EDİLİYOR

İhbarlar; emniyet, jandarma ya da ilgili güvenlik birimlerine sözlü, yazılı ve elektronik ortamda yapılabiliyor. 155, 156 ve 140 ihbar hatları kullanılabiliyor.

FETHULLAH GÜLEN KIRMIZI LİSTEDE

Listede arananlar arasında Fethullah Gülen'in de ismi bulunuyor. Gülen, "Kırmızı liste"de ilk sıralarda yer alıyor.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@