O Hem Doktor, Hem Öğretmen

ŞIRNAK\'ın Silopi İlçesi Başverimli Beldesi\'nde aile hekimi Enes Başak, beldede TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere matematik dersi veriyor.

Haberler 06.12.2015, 22:09
O Hem Doktor, Hem Öğretmen

(Şırnak), (DHA)- ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi Başverimli Beldesi'nde aile hekimi Enes Başak, beldede TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere matematik dersi veriyor. Beldede haftada 5 gün hastalara bakan Dr.Başak, hafta sonları da TEOG ve Üniversiteye hazırlanan gençlere sosyal medya üzerinden düzenlediği kampanya ile elde ettiği kaynak kitaplar ile çalıştırdığını söyledi.

Silopi'ye bağlı Başverimli Beldesi'nde geçen Ocak ayında aile hekimi olarak göreve başlayan Dr. Enes Başak, çalıştığı sağlık ocağında kendisine soru sormaya gelen öğrenci sayısında artış olunca kurs açmaya karar verdiğini söyledi. Hafta içi Belde halkını muayene eden Dr. Başak, hafta sonlarında belde öğrencilerine ücretsiz matematik kursu vermeye başladı. Öğrencilerin eğitimi için kaynak kitapları sosyal medya hesabından başlattığı yardım kampanyası ile sağlayan Dr. Enes Başak, bu kitaplar ile hafta sonu 3 saat öğrencilere ücretsiz ders veriyor. Öğrencileri TEOG sınavına hazırlayan Dr.Başak, aynı yerde görev yapması halinde öğrencileri LYS'ye hazırlamayı hedefliyor. Dr.Başak'ın kendilerine ders vermesinden büyük memnuniyet duyan öğrencilerden Serhan Tatar, "Toplama çıkartma denklemlerinde çok şey öğrendik. Bir sürü soru çözüyoruz" dedi. Mehmet Bayrak adlı öğrenci ise, matematik sınavlarında kolaylık sağladığını ifade ederek, "Daha önce yapamadığımız soruları artık hemen çözüyoruz. Sınavda düşük not aldığımızda diğer sınavda yüksek aldığımızı ve çalışacağımızı öğreniyoruz alışkanlık haline getiriyoruz" dedi.

Dr.Enes Başak da, daha önceden 8'inci sınıfta olup ta sağlık ocağına soru sormaya gelen öğrenciler olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hafta sonunu değerlendirebilmek için güzel bir çalışma olabilir' diye böyle bir şey başlattık. Okul yönetiminden rica ettik. TEOG dersleri nedeniyle okul binası açık oluyor. Bize bir sınıf verdiler. Biz de bu sınıfta derslerimize başladık. Kullandığımız kaynak kitaplar tamamen daha önce yapmış olduğumuz yardım kampanyasında batı illerinden gelen yardımlardı. Haftanın bir günü, Pazar günü 10.00-13.00 saatleri arasında ders çalışıyoruz. İlerleyen dönemde bunu iki güne yaymaya çalışacağız. Şu anda 13 öğrencimiz var. Bazı günler bu sayı 15-20'ye kadar da çıkabiliyor. Bazı günler 10'a kadar da düşebiliyor. İlerleyen dönemde inşallah daha güzel olacaktır. Şu anda başlangıç seviyemiz 9'uncu sınıf matematik olarak başladık. Bu öğrencileri peyderpey ilk olarak çalışmaya alıştırmak, çalışmayı öğretmek onlara. Akabinde bu öğrencileri LYS'ye hazırlamak. Şuanda ben bu köyde görev yapıyorum. Yalnız benim görev sürem burada dolup Silopi merkeze de geçebilirim. Başka bir yere geçtiğim zamanda ben bu kursları devam etmeyi düşünüyorum."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@