O Emniyet Müdürü'nün Durumuna Bakanlık Karar Verecek

MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve toplumda infial uyandırması nedeniyle görevden uzaklaştırılan ve hakkında hem adli hem de disiplin soruşturması açılan Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in adli soruşturmasının bittiğini ve İçişleri Bakanlığı'nın kısa süre içinde karar vereceğini söyledi.

Haberler 24.01.2016, 14:02
O Emniyet Müdürü'nün Durumuna Bakanlık Karar Verecek

(DHA)- MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve toplumda infial uyandırması nedeniyle görevden uzaklaştırılan ve hakkında hem adli hem de disiplin soruşturması açılan Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in adli soruşturmasının bittiğini ve İçişleri Bakanlığı'nın kısa süre içinde karar vereceğini söyledi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Taş Fabrika'da düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Manisa Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç'ın da katıldığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Bektaş, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini ifade ederek, "Son dönemde Manisa'dan 12 şehidi son yolculuğuna uğurladık. Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Sabır dilemekle, sabretmek aynı şey değil ama başka da yolumuz yok. Bu işi sona erdirmek için ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.

"GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI, ALINMADI"

Vali Bektaş, Manisa'da 'paralel devlet yapılanması' iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, başörtülü kadınların ellerine kelepçe takılarak evlerinden alınmasının ardından hakkında görevden uzaklaştırma kararı verilen Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Manisa Emniyet Müdürü görevden uzaklaştırılmış durumda. Görevden uzaklaştırma bir tedbirdir biliyorsunuz, görevden alma değildir. Yürütülmesi gereken disiplinle ve adli soruşturmayla alakalı soruşturmada memur görevden uzaklaştırılır. Soruşturma bitince de görevine iade edilir. Müdürümüz, ilk olayın yaşandığı zamanda 'Ben başka ilde çalışmak istiyorum' şeklinde dilekçe vermişti. Şimdi adli soruşturma bitti. Disiplin soruşturmasının ne aşamada olduğunu bilmiyorum. Onu Bakanlık sonuçlandıracak. Bakanlığın da kısa süre içinde karar vermesini bekliyoruz. Benim de bildiğim sizlerden fazla değil."

VALİ HAKKINDA SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Aynı operasyon sonrası yaptığı açıklamada "Hukuki süreçte suçluluğu sabit olmayan hiç kimsenin hele de toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların, şartları oluşmadan böyle bir işleme tabi tutulmaları her kademede üzüntüyle karşılanmıştır." sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan Vali Bektaş, "O soruşturma tamamlandı. Adliyeye intikal etti, orada olumsuz bir durum olmadığını biliyorum. Süreç henüz tamamlanmadı. İlgili Bakanlığımızın ne yapacağını merakla bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@