Nusaybin'de Sokağa Çıkma Yasağı Geçici Olarak Kaldırıldı(2)

ALIŞVERİŞE KOŞTULAR

Haberler 21.11.2015, 17:12
Nusaybin'de Sokağa Çıkma Yasağı Geçici Olarak Kaldırıldı(2)
ALIŞVERİŞE KOŞTULAR

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının 4 mahalle dışında bugün saat 08.00 ile 16.00 arasında kaldırılmasının ardından, günlerdir evlerinde kalmak zorunda olan vatandaşlar, ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıktı. Vatandaşların akın ettiği market, fırın ve manavların önünde uzun kuyruklar oluştuğu görüldü. Bazı vatandaşların ise ailelerini de alarak araçlarıyla ilçeden ayrıldığı görüldü.

Sokağa çıkan vatandaşlar, ihtiyaçlarını karşılarken elektrik ve su kesintileri nedeniyle de zor durumda kaldıklarını dile getirdi. PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar sırasında barikatlara teröristlerin tuzakladığı patlayıcının imha edilmesi sırasında elektrik ve su hatlarında meydana gelen arızaları gidermek için ekiplerin çalışma yaptığı görüldü. Yasağın başlamasından bir gün sonra ilçede su ve elektrik kesintisi başladığını söyleyen 10 çocuk annesi Cihan Aydın, "Patlama nedeniyle evlerimiz adeta harabeye döndü. Halimiz perişan bu bombayı buraya ne diye koyuyorlar. Evde günlerce elektriksiz ve susuz kaldık. Bir akrabamız mahallede jeneratör kurmuştu, telefon ve lamba şarjlarımızı oradan dolduruyorduk. Bugün yasak kalktı biz de ihtiyaçlarımızı almak için dışarı çıktık" dedi.

İlçe genelinde uygulanan yasağın biran önce kalkmasını umut ettiklerini belirten Kemal Doğan, "Bugün ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalıştık. Günlerdir elektrik ve susuz kaldık. Artık yasakların kalkmasını istiyoruz. Yasak günlerde çocuklara mahalle aralarında sokağa çıkarıp biraz hava almasını sağlamaya çalıştık. Elektrik kesintisi nedeniyle telefonlarımızı aracımızın aküsüyle şarj ediyorduk. İletişimimizi bu şekilde sağlamaya çalışıyorduk" dedi.

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağına ara verilmesi sırasında güvenlik güçlerinin ilçede sıkı güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Bu arada sokağa çıkma yasağının kaldırılmadığı Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde ise güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sürdü.

Bu arada açlık grevi yaptıkları belirtilen HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Ali Atalan, Erol Dora ve Mithat Sancar, sokağa çıkma yasağına ara verildiği sırada, caddeleri gezerek vatandaşlarla görüştü.Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@