Nusaybin şehitleri Kürtçe ağıtlar ve dualarla uğurlandı

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlen operasyonlarda şehit olan Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla ile birlikte pusuya düşürülerek şehit edilen geçici köy korusu...

Haberler 05.04.2016, 12:15
Nusaybin şehitleri Kürtçe ağıtlar ve dualarla uğurlandı
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlen operasyonlarda şehit olan Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla ile birlikte pusuya düşürülerek şehit edilen geçici köy korusu Adnan Durak, törenle memleketlerine uğurlandı.

Nusaybin İlçesi'nde düzenlenen operasyon kapsamında çıkan çatışmalarda PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan Binbaşı Turgay Çelik, Astsubay Selçuk Karabakla ile geçici köy korucusu Adnan Durak için Mardin kent merkeziyle Kızıltepe arasında bulunan 70'inci Mekanize Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Vali Ömer Faruk Koçak, 7'inci Kolordu Komutanı İbrahim Yılmaz, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.

TERÖRE KÜRTÇE TEPKİ

Törene katılan köy korucusu Adnan Durak'ın yakınları Kürtçe ağıtlar yakarak, teröre tepki gösterdi. Vali Koçak ve 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, şehit yakınlarıyla konuşarak, teselli etmeye çalıştı. Tören şehitler için saygı duruşu ile başladı. Ayakta durmakta zorluk çeken şehit korucu Adnan Durak'ın annesi ve anneannesi de saygı duruşunda bulunmak istemesi üzerine kadın askerler tarafından zor ikna edildi. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunması ile devam eden törende konuşan Piyade Yüzbaşı Hakan Yay, "Bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla, görevlerimize daha azman bir inanç, azim ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

DUAYLA UĞURLANDILAR

Şehit yakınlarının gözyaşı döktüğü törende Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı dini vecibeleri yerine getirerek dua okudu. Okunan duanın ardından şehit Binbaşı Turgay Çelik'in naaşı Kayseri'ye, şehit Astsubay Selçuk Karabakla'nın naaşı Nevşehir'e, şehit Köy Korucusu Adnan Durak'ın naaşı ise Nusaybin İlçesi'ne uğurlandı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@