Nusaybin şehidi Recep Tümen Mardin'de törenle uğurlandı

MARDİN’in Nusaybin İlçesi'nde terör saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen'in cenazesi düzenlenen  törenin ardından memleketi Bingöl'e uğurlandı.

Haberler 18.04.2016, 11:27
Nusaybin şehidi Recep Tümen Mardin'de törenle uğurlandı
MARDİN’in Nusaybin İlçesi'nde terör saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen'in cenazesi düzenlenen  törenin ardından memleketi Bingöl'e uğurlandı. Törene katılan şehit yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı.

Teröristler tarafından Nusaybin İlçesi'ndeki terör saldırısında şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen için Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Tören, şehitin Türk Bayrağı'na sarılı cenazesinin Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınıp, Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilmesi ile başladı. Törene, Vali Vekili Bahattin Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Alaattin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfüllah Pekcan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan tören, şehidin özgeçmişinin okunmasıyla devam etti. Daha sonra şehit polis memuru için Mardin'de bulunan İstanbul Müftüsü Prof.Dr. Rahmi Yaran ve Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun dua okudu. İl Müftüsü Coşkun, şehit Tümen için törene katılanlardan helallik istedi. Bingöl'den gelen şehit polisin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin 7 aylık eşi tören boyunca gözyaşı döktü.

Tören ardından şehit polis Recep Tümen'in cenazesi Bingöl'ün Genç İlçesi'ne bağlı Şehittepe Köyü'nde defnedilmek üzere memleketine uğurlandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@