Nusaybin'de PKK ateşi; 1 asker şehit

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde, PKK'lıların açtığı ateşte şehit olan Piyade Astsubay Adil Yurtoğlu için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi....

Haberler 05.05.2016, 19:02
Nusaybin'de PKK ateşi; 1 asker şehit
ŞEHİT ASTSUBAY TÖRENLE UĞURLANDI
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde, PKK'lıların açtığı ateşte şehit olan Piyade Astsubay Adil Yurtoğlu için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve şehidin silah arkadaşları katıldı.

Şehit cenazesinin alana getirilmesiyle başlayan törende, şehidin öz geçmişi okundu. Birlik adına konuşma yapan Hava Savunma Yarbay Kubilay Karadeniz, terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirterek, "Bölücü örgüt, huzur ve güven ortamını bozmak ve halk üzerinde korku yaratmak maksadıyla çukur kazıp, güvenlik güçlerimize sinsice saldırmaya devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz, artan azimle birlikte görevlerini yapmaya devam edecek. Teröristler, masum insanları ve beşikteki bebekleri dahi öldürerek kirli yüzünü tekrar gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, terör örgütünün amacına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevlerimizi artan azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un yaptığı duanın ardından şehidin silah arkadaşları ve vatandaşlardan alınan helalliğin ardından şehit Piyade Astsubay Adil Yurtoğlu'nun cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Ankara'ya uğurlandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@