Noel'e Karşı, Noel Babalı Eylem

KAYSERİ'de 'Genç STK Platformu' adı altında bir araya gelen grup üyeleri yılbaşı kutlamalarına karşı çıkarak, 'Yılbaşı kutlamayın, şeytanı sevindirmeyin' çağrısı yaptı.

Haberler 30.12.2015, 14:22
Noel'e Karşı, Noel Babalı Eylem

(DHA) - KAYSERİ'de 'Genç STK Platformu' adı altında bir araya gelen grup üyeleri yılbaşı kutlamalarına karşı çıkarak, 'Yılbaşı kutlamayın, şeytanı sevindirmeyin' çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gösteri yapanlar ellerinde 'Yılbaşı kutlamıyoruz, Noel’e hayır', 'Elhamdülillah Müslümanız Noel kutlamayın', 'O gece ve her gece Kuran oku şeytanı rahatsız et' yazılı resimli ve fotoğraflı afişler taşıdı Grup adına açıklama yapan Murat Çakır, Müslümanların yılbaşı kutlayamayacağını söyledi.

Yılbaşı kutlamalarında sınırsız alkol tüketildiğini, fuhşun ve kumarın arttığını ileri süren Çakır, "Bizler Kayseri’deki sivil toplum kuruluşlarının gençleri olarak dünyanın içinde bulunduğu kültürel, emperyal, kapitalist ve vahşice öldüresiye saldırgan ruh halinden kurtulabilmesi için yegane kurtuluş yolunun İslam olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple İslam dininin yozlaştırılmasına, tahrip edilmesine sebep olan ve batı uygarlığının bilinçli bir şekilde uyguladığı kültürel dezenformasyon amaçlı Noel yortusu ve yılbaşı kutlamalarını protesto ediyoruz. Bu dezenformasyondan etkilenen kardeşlerimize Noel yortusunun ve yılbaşı kutlamalarının sonuçları itibarı ile haram olduğunu hatırlatmak istiyoruz" dedi.

Eylemde, temsili olarak Noel Baba ve içerisinde uçları kanlı bomba maketleri ile de dikkat çekti. Kızağın üzerinde ayrıca 'Müslüman çocuklarına bomba ve kurşunlar', 'Batının çocuklarına süslü hediye paketleri' ifadeleri yer aldı. 

Gösteri yapan grup, çevrede bulunanlara Kuran-ı Kerim meali dağıttı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@