Nobelli Prof. Dr. Sancar'ın İsmi, Mardin'de Okuduğu Okullara Verilecek

NOBEL Kimya Ödülü'nü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar'ın memleketi Mardin Savur İlçesi'ndeki Merkez Ortaokulu ve Mardin merkezdeki Artuklu Anadalu Lisesi'ne adının verilmesi için çalışma yapılıyor.

Haberler 14.10.2015, 22:19
Nobelli Prof. Dr. Sancar'ın İsmi, Mardin'de Okuduğu Okullara Verilecek
Nezir GÜNEŞ/MARDİN, (DHA)- NOBEL Kimya Ödülü'nü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar'ın memleketi Mardin Savur İlçesi'ndeki Merkez Ortaokulu ve Mardin merkezdeki Artuklu Anadalu Lisesi'ne adının verilmesi için çalışma yapılıyor.

Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan Mardinli Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ilk, orta ve lise yıllarındaki karne ile diploması ortaya çıktı. Karne ve diplomasındaki bütün notları, 10'luk sistem üzerinden 10 olduğu ve pekiyi derecesi ile sınıfı geçtiği görülürken, sadece 2 dersinin 9 olduğu görüldü. Prof. Dr. Aziz Sancar'ın, sadece Milli Güvenlik ve yabancı dil İngilizce derslerinden 9 aldığı görüldü.

Özel bilgileri ile mezun olduğu yıl çektirdiği anlaşılan siyah beyaz bir fotoğrafının yeraldığı mezuniyet belgesinde; öğrencinin adı Aziz Sancar, babasının adı: A.Gani, doğum yeri ve yılı: Savur 1964, okul no: 1450 yazıldığı görülürken, Fuat Yağcı imzalı belgedeki tarih ise 1964 olduğu görüldü.

Bu arada, Prof.Dr. Aziz Sancar'ın adının, eğitim gördüğü Savur Merkez ilk ve ortaokulu ile daha önce Mardin Lisesi olan şimdiki Artuklu Anadolu Lisesi'ne verileceği, Mardin Valiliği'nin bu konuda çalışma yaptığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@