Nevşehir'de 'şehitlere Dua Ve Bayrağa Saygı' Mitingi

NEVŞEHİR Sivil İnisiyatif Platformu tarafından 'Şehitlere dua ve bayrağa saygı' mitingi yapıldı.

Haberler 19.09.2015, 21:28
Nevşehir'de 'şehitlere Dua Ve Bayrağa Saygı' Mitingi
Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA) - NEVŞEHİR Sivil İnisiyatif Platformu tarafından 'Şehitlere dua ve bayrağa saygı' mitingi yapıldı. Borsa Kavşağı’ndan miting meydanından ellerinde bayraklarla miting meydanına yürüyenler 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

Mitinge Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, MHP Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol, Nevşehir Sivil İnisiyatif Platformu Koordinatörü Baki Öncel, MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, Suriye Sultan Abdülhamit Tugay Komutanı Ömer Abdullah ve Bayır-Bucak Türkmenleri Lideri Ahmet Arnavut ile sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Mitingde konuşan Nevşehir Sivil İnisiyatif Platformu adına konuşan Baki Öncel, "Kurtuluş ve Çanakkale savaşlarında omuz omuza mücadele edip, İslam’ın son kalesi Türkiye'yi korumak için kader birliği yapan Türk ve Kürt halklarını, birbirine düşürmek planları uygulanıyor" dedi. Türk ve Kürdün asırlardır süren kardeşliğini bozmak isteyenlere dur demek gerektiğini belirten Öncel, "Onlara dur dedikten sonra da askerimize, kalleş PKK’ya ‘vur askerim’ demek lazım. Asker ve polisimiz bunlarla mücadele edecek ama halk olarak bizler, Müslüman kardeşi olduğumuzu, PKK’ya taraftar olmayan, Ermeni’nin, Yahudi’nin, Batı’nın kölesi olmayan, aynı safta namaz kıldığımız kardeşlerimizle bağımızı pekiştireceğiz" diye konuştu.

Bayır-Bucak Türkmenleri Lideri Ahmet Arnavut ise tüm dünya Müslümanlarını Nevşehir’den selamladığını belirterek, "Sizlere Bayırbucak Türklerinden, Halep’ten kısaca Suriye Müslümanlarından selam getirdim. Düşmanlar aramıza fitne, fesat sokarak bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor. Bizler Türkmenler olarak Arap, Kürt, Müslüman kardeşlerimizde birlikte mücadele yapmak istiyoruz. Çanakkale’de Türk, Kürt, Arap nasıl birlikte mücadele ederek zafer kazandıysa, biz de Bayırbucak Türkmenleri olarak, birlikte Esad’a karşı çalışarak zafere ulaşmak istiyoruz. Canımız Türk toprağına feda olsun" dedi.

Miting, hafız Mahmut Kemikkıran tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@