Netanyahu İsrail'e Destek Veren Ülkeleri Açıkladı! Listeyi Görünce Çok Şaşıracaksınız

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu sosyal medya hesabından kendilerine destek veren ülkelerin listesini yayımladı ve bu ülkelere teşekkür etti. Listede yer alan bazı ülkeler ise dikkat çekti.

Netanyahu İsrail'e Destek Veren Ülkeleri Açıkladı! Listeyi Görünce Çok Şaşıracaksınız

İsrail, Filistin'de gerçekleştirdiği kanlı saldırılarına destek veren ülkeleri açıkladı. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu tarafından sunulan listede ABD dışında bazı Avrupa ve Latin Amerika ülkeri yer aldı. İşte o liste ve yapılan paylaşımın detayları. 

NETANYAHU DESTEK VEREN ÜLKELERİ AÇIKLADI

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak bir liste yayımladı. 

Paylaşımına dair açıklamasında listede yer alan ülkelerin İsrail'in kanlı saldırılarına destek verdiğini ilan etti. ve bu desteklerden dolayı o ülkelere teşekkürlerini iletti.. Paylaşımında bu ülkelerin İsrail'in yanında oldukları için bu ülkelere teşekkür ediyorum diyen Netanyahu şu ifadelere yer verdi.

Ülkeleri bayrakları ile açıklayan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun listesinde yer alan o ülkeler şunlar; ABD, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Kolombiya, Güney Kıbrıs,  Çekya, Almanya, Gürcistan, Honduras, Guetemala, Macaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Hollanda, Makedonya, Paraguay, Slovenya, Ukrayna ve Uruguay.

Listede yer alan Bosna Hersek ve Arnavutluk gibi müslüman ülkeler ise dikkat çekti.

İSRAİL'İN MASUMLARA SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

İsrail kısa süre önce Gazze'ye saldırılar gerçekleştirmiş ve çok sayıda masum insanın ölümüne neden olmuştu. Son açıklanan rakamlara göre 143 Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırılarda çok sayıda küçük yaştaki çocuk ve kadın bulunuyor. 

İsrail son gerçekleştirdiği saldırılarında uluslararası medya birimlerinin yer aldığı binayı vurmuş binayı yerle bir etmişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@