Neşet Ertaş, Kırşehir'de Anıldı

SAZ ve söz ustası, 'Bozkırın tezenesi' olarak nitelendirilen Neşet Ertaş, memleketi Kırşehir’de anıldı. Vali Necati Şentürk, ölümünün 3'üncü yıldönümünde Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti.

Haberler 30.09.2015, 00:24
Neşet Ertaş, Kırşehir'de Anıldı
(DHA)- SAZ ve söz ustası, 'Bozkırın tezenesi' olarak nitelendirilen Neşet Ertaş, memleketi Kırşehir’de anıldı. Vali Necati Şentürk, ölümünün 3'üncü yıldönümünde Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti.

Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde Neşet Ertaş için mevlit okutuldu. Daha sonra yapılan kabir ziyaretine Vali Necati Şentürk'ün yanı sıra Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, sanatçı Bayram Bilge Tokel, ildeki protokol üyeleri, Neşet Ertaş'ın akrabaları ile çok sayıda kişi katıldı. Müftü Mehmet Şahin'in okuduğu Kuran-ı Kerim ve yaptığı duadan sonra Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler Neşet Ertaş'ın kabrine karanfil bıraktı. Vali burada yaptığı açıklamada 'Büyük Usta', Neşet Ertaş'ı rahmetle ve saygıyla andıklarını belirtti. Ayrıca, Neşet Ertaş'ı anma programı kapsamında saat 19.00'da sanatçı Bayram Bilge Tokel, Neşet Ertaş ile ilgili konferans verecek. Konferanstan sonra Şirin Aktemur Toprak'ın Neşet Ertaş’ın gerçek hayat hikayesinden ve kendi türkülerinden yola çıkılarak yazdığı, Umut Toprak'ın yönettiği 'Neşe Dert Aşk' konulu tiyatro oyunu sahnelenecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@