'neredesin Ankara?'... Mhp'den Başkent Oluş Törenlerine İlgi Gösterilmemesine Tepki

ANKARA(ANKA) – MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun 92. yıld&ou...

Haberler 13.10.2015, 12:25
'neredesin Ankara?'... Mhp'den Başkent Oluş Törenlerine İlgi Gösterilmemesine Tepki

ANKARA(ANKA) – MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara’nın başkent oluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törenlere katılıma ilgi gösterilmemesine tepki gösterdi.

Çetinkaya, tam kadro Ata’nın huzuruna çıkmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek “Başkentin kalbinde patlayan canlı bombaların acısını yaşarken diğer siyasi partilerin törenlere ilgisizliğini eleştirerek “Neredesin Ankara” diye sordu.

-MHP TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA-

Ankara’nın başkent oluşunun 92. yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen resmi törene Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı ve milletvekili adaylarıyla birlikte tam kadro katıldığını bildiren MHP Ankara İl başkanı Çetinkaya, şunları söyledi:

“Bizim Başkent Ankara sevgimiz ‘sözde değil, özdedir. Ülkemizin zor ve ağır gündemlerle hemhal olduğu şu günlerde bizleri bir arada tutacak yegâne özneler milli birliğimiz, manevi hassasiyetimiz, sahip çıkmamız gereken Cumhuriyetimiz ve onun bize emanet ettiği tartışmasız değerlerdir. Bu değerlerimizden bir tanesi de Cumhuriyetin sembolü Başkent Ankara’dır. Ankara’nın başkent oluşu sadece Türkiye’mizin değil, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne varana dek yaşayan büyük Türk dünyasının da birliğinin ve dirliğinin sembolüdür.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı olarak 13 Ekim sabahı Atamızın huzuruna Ankara’yı temsil eden milletvekili adaylarımızla birlikte tam kadro bu farkındalıkla çıktık. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve yaşayan tüm değerlerimizin asla sahipsiz kalmayacağını bir kez daha hep birlikte ifade ettik. Bizim Başkent Ankara sevgimiz ‘sözde değil, özde’dir.”

-“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”-

Başkent Ankara’nın merkezinde bombaların patladığı, hemşehrilerimizin kendilerini çarşıda pazarda, hatta sokaklarda bile emniyette hissetmediği bu buhranlı günlerden bir an evvel çıkmak istiyorsak Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatan temel değerlere dört elle sahip çıkmalı, herkesin yeniden bu değerler ışığında birlikte yürümesi için gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle güzel Ankara’mızın başkent oluşunun 92. yılını yürekten kutluyor, dünya var oldukça başkent kalacağına olan inancımla bu kutlu günü yaşıyorum.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@