Nepal'de Türklere Ulaşıldı Sevindirici Haber

ANKARA(ANKA) - Dışişleri Bakanlığı Nepal'deki deprem sonrası ülkedeki bazı Türk vatandaşlarına ulaşıldığını, hayatını kaybeden ya da yaralanan bir Türk vatandaşı bilgisi bulunmadığını bildirdi. Dışişleri Bakanlığı Nepal'de m

Haberler 25.04.2015, 22:06
Nepal'de Türklere Ulaşıldı Sevindirici Haber

ANKARA(ANKA) - Dışişleri Bakanlığı Nepal'deki deprem sonrası ülkedeki bazı Türk vatandaşlarına ulaşıldığını, hayatını kaybeden ya da yaralanan bir Türk vatandaşı bilgisi bulunmadığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Nepal'de meydana gelen deprem felaketi hakkında yazılı açıklama yaptı. Yerel saatle11.40 civarında, merkez üssü Nepal'in başkenti Katmandu'ya 81 kilometre mesafede, 7,9 şiddetinde bir deprem meydana geldiğinin öğrenildiğini belirten Bakanlık, “Deprem nedeniyle hem Katmandu'da, hem de Nepal'in bazı kentlerinde çok sayıda binanın yıkılması neticesinde ilk belirlemelere göre 400'den fazla kişinin hayatını kaybetmiş olduğu anlaşılmaktadır. Nepal'de bulunan vatandaşlarımızdan bazılarına ulaşılmış olup, halihazırda herhangi bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiği veya yaralandığı kaydedilmemiştir” bilgisini verdi.

Bakanlık deprem nedeniyle yaşanan kayıpları nedeniyle dost Nepal halkı ve Hükümetine başsağlığı dilerken ilgili kuruluşların Nepal halkının acilen ihtiyaç duyduğu insani yardımları ulaştırmak amacıyla gerekli hazırlıkları başlattıklarını bildirdi. (ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@