Nepal'de Görev Yapan Türk Ekiplerin Durumu İyi

ANKARA (ANKA) -  AFAD  - TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) ve uluslararası gözlemevlerinden alınan verilere göre Nepal’in Çin sınırına yakın Kodari yerleşimine 18 kilometre mesafede, bugün Türkiye saati ile 10.05’de, 7.3

Haberler 12.05.2015, 13:38
Nepal'de Görev Yapan Türk Ekiplerin Durumu İyi

ANKARA (ANKA) -  AFAD  - TDVM’den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) ve uluslararası gözlemevlerinden alınan verilere göre Nepal’in Çin sınırına yakın Kodari yerleşimine 18 kilometre mesafede, bugün Türkiye saati ile 10.05’de, 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 15 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin merkezi, Nepal Namche Bazaar yerleşimi ve Everest ana kampı yakınlarında, kırsal kesimde, Katmandu’nun 76 kilometre doğusunda bulunuyor.

Depreme bağlı olarak Everestte birçok çığ meydana geldi. Daha önce yıkılmış binalardan eşya çıkarmaya çalışan çok sayıda kişinin zarar gördüğü şüphesi bulunuyor. Bölgede görev yapan Türk ekiplerin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Merkezine 100 kilometre uzaklıkta 5 milyon kişinin yaşadığı depremin ardından 10.17 saati itibari ile aynı merkezde 5.6 büyüklüğünde ve 10.36 saati itibari ile Ramechhap yerleşimine 33 kilometre uzaklıkta 6.3 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.(ANKA)

(MLT/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@