Nepal'de 7.4 Büyüklüğünde Bir Deprem Daha

    Nepal'in kuzeydoğusunda meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Uluslararası Göç Örgüt&

Haberler 12.05.2015, 15:05
Nepal'de 7.4 Büyüklüğünde Bir Deprem Daha

 

 

Nepal'in kuzeydoğusunda meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü. Uluslararası Göç Örgütü yetkilisi Paul Dillon, depremde Nepal'in Çautara bölgesinde en az 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, yıkılan binalar olduğunu açıkladı.

Dillon, bir kurtarma ekibinin, kentte enkaz arama çalışmalarına başladığını sözlerine ekledi. Norveç Kızılhaçı da depremde Çautara'da ölen ve yaralananlar olduğunu bildirdi. Norveç Kızılhaç'ı, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, ülkede 25 Nisan'da meydana gelen büyük sarsıntıdan sonra Çautara'da hizmet verdikleri sahra hastanesine bugünkü depremde yaralananların getirildiğini açıkladı.

Merkez üssü başkent Katmandu'nun 83 kilometre doğusu, Çin sınırındaki kırsal bölge olan 7,4 büyüklüğündeki deprem, 18,5 kilometre derinlikte meydana gelmişti. Nepal, iki hafta önce de şiddetli bir depremle sarsılmıştı. Ülkede 25 Nisan'da kaydedilen 7,8 büyüklüğündeki depremde 8 binden fazla kişi yaşamını yitirmiş, yaklaşık 18 bin kişi yaralanmıştı. Çautara, 25 Nisan'daki depremden sonra Nepal'de sarsıntıdan etkilenen, ulaşılması zor bölgelere insani yardımın götürülmesi için ekiplerin konuşlandığı merkez haline gelmişti.

"BİR ÖNCEKİ DEPREMDEN DAHA KÖTÜ OLMASINDAN KORKUYORUZ"

Öte yandan BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, Nepal'de sabah meydana gelen deprem hakkında, "Büyük bir deprem ve bu depremi yarım saat içinde 5.6 ve 6.2 büyüklüğünde iki deprem daha izledi. Bu, gerçekten şiddetli bir deprem ve yüksek nüfusa sahip bir bölgede oldu. Dürüstçe söylemek gerekirse geçen ay yaşanan depreme kıyasla daha kötü şeylerin yaşanmasından korkuyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@