Neden 1 Mayıs'ta Alanlarda Olmalısınız?

Eğitim İş Adana Şube Başkanı Galip Reha ERTEKİN yazdı.... İşçi Sınıfının Birlik,Dayanışma ve Mücadele günü olan 1 MAYIS 'ta Alanlarda olalım.

Haberler 25.04.2016, 22:28 25.04.2016, 22:35
Neden 1 Mayıs'ta Alanlarda Olmalısınız?
İşçi Sınıfının Birlik,Dayanışma ve Mücadele günü olan 1 MAYIS 'ta Alanlarda olalım.

YAŞASIN 1 MAYIS 

Dünyanın her yerinde Emperyalizmin yarattığı kan,ölüm,gözyaşı ve zulümdür.Onun yarattığı sermaye diktatörlüğü, en geniş halk ve emekçi kesimlerini demir ökçesi ile ezmek için duygusuzca her yolu dener.

İşçiler,Toprağından yoksun bırakılmış Köylüler,Eğitimde eşitsizliği yaşayan Öğrenciler,Gericiliğe karşı aydınlanmayı savunan Öğretmenler,Evlere kapatılmaya çalışılan Kadınlar,Sermayenin doğayı katletmesine direnen ve kazanan yürekler, Tüm emekçi kesimler ülkelerinde en acımasız şekilde sermaye diktatörlüğünün dayattığı bu her türlü sömürü ve zulmü bilirler.

Bizler emeği temsil eden üretenler olarak ,Emek -Sermaye çelişkisinin Emekten yana çözümlenmesinin sömürünün ortadan kaldırılmasının ,kan ve gözyaşının yerine barışın,kardeşliğin, paylaşmanın, eşitliğin,dayanışmanın, Dünyanın en büyük mutluluğu olacağını üretenler olarak biliriz.

İşçiler,Köylüler ,küçük parmaklarıyla çalışan ve sömürülen Çocuk İşçiler,Eğitimde fırsat eşitliğini yaşayamayan öğrenciler, Kadınlar, Toplumun her kesiminden her türlü sömürüye uğrayan geniş halk kitleleri "ancak bu düzen böyle gitmez sömürü devam etmez" diyenler, Saraylarınızı başınıza yıkarız diyenler İşçi Sınıfının Birlik,Dayanışma ve Mücadele günü olan 1 MAYIS 'ta alanlarda olalım. Hep birlikte Küresel sömürüye hayır diyelim.İnsanı ve doğayı yok sayan,yarattıkları bu azgın sistemi başlarına çalalım.Üretimden gelen gücümüzü bilelim taleplerimizi öne çıkaralım.Özelleştirmelere-taşeronlaşmaya hayır diyelim, Bu asgari ücretle yaşanmaz diyelim,Maden ocaklarında ölmeyelim diyelim, Emekliler bu maaşla yaşanmaz diyelim,Ezilen kadınlar,Çocuk İşçiler Genç işsizler,Üniversiteliler,Aydınlar, Toprağında yoksul bırakılmış köylüler,Gerici Eğitime hayır diyenler,Toplu sözleşme ve grev hakkı isteyenler 1 MAYISTA Sesimizi Yükseltelim.Alanlarda olalım.Haziran direnişi Türkiye sini hayata geçirmek, Emeğe saygıyı göstermek için alanlara girelim.Birlik, Dayanışma Özgürlük Taleplerimizi Yükseltelim.

YAŞASIN 1 MAYIS.

G.REHA ERTEKİN
EĞİTİM -İŞ ADANA ŞUBE BAŞKANI
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@