'Ne varsa eski topraklarda var' Neden mi...

75 yaşındaki Cihan Yiğit, balyozla etrafa zarar veren 30 yaşlarında akli dengesi bozuk bir kişiyi, yere yatırarak etkisiz hale getirdi ve polise teslim etti.

Haberler 04.11.2015, 14:55
'Ne varsa eski topraklarda var' Neden mi...
(DHA) - ERZURUM'da 75 yaşındaki Cihan Yiğit, bir oto lastik tamircisinden aldığı balyozla etrafa zarar veren 30 yaşlarında akli dengesi bozuk bir kişiyi, yere yatırarak etkisiz hale getirdi ve polise teslim etti. Yiğit, "Ne varsa benim gibi eski topraklarda var" dedi.

Olay merkez Yakutiye ilçesinin 50'nci Yıl Caddesi'nde meydana geldi. Akşam saatlerinde çevreye saldıran ve girdiği oto lastikçiden aldığı balyozla işyerinin camını kıran bir kişi korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Balyozlu saldırganı görüp kaçan işyerindeki ve çevredekilerin yardımına kendisine ait inşaatta çalışan Cihan Yiğit yetişti. Saldırganın bulunduğu dükkana giren Yiğit, 'Sen ne yaptığını sanıyorsun' diyerek bir eliyle balyozu tuttu, diğer eliyle de boğazını sıktı. Kısa bir mücadelenin sonunda balyozu alıp, saldırganı yere yatıran Yiğit, gelen polislere de teslim etti. Polisin eline kelepçe vurduğu saldırgan, 112 ekipleri ile birlikte hastaneye kaldırıldı.

Saldırının yaşandığı oto lastikçinin hemen yanında kendine ait inşaatta çalıştığını ifade eden Cihan Yiğit, "Önce gençlerin kendi aralarında şakalaştığını düşündüm. Ama şahıs balyozla camları kırınca ve herkes bir tarafa kaçıp saklanınca müdahale ettim. Balyozla bana vuracağı sırada bir elimle balyozu diğer elimle de boğazından tuttum. Çok kuvvetliydi. Ama kendime de güveniyordum. Bir çırpıda balyozu aldım ve yardıma gelen bir kişi ile birlikte onu yere yatırıp etkisiz hale getirdik " diye konuştu.

Oto lastik tamircisi Erkan Uludağ ise Cihan Yiğit'in büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini söyledi. Kendilerinin korkup kaçtığı saldırganı Cihan Yiğit'in 2 dakika içinde etkisiz hale getirdiğine işaret eden Uludağ, "İşyerinde çalışıyorduk. Dışarıda sesler ve gürültü vardı. Hiç tanımadığımız biri işyerlerinin camlarına ve kepenklerine vuruyordu. Dükkanın önünden geçerken aniden içeri girip balyozu aldı ve üzerimize saldırdı. Hepimiz kaçtık. Sesleri duyan ve aynı zamanda dükkan sahibi olan Cihan Yiğit, saldırganın yanına gidip önce elindeki balyozu aldı sonrada onu etkisiz hale getirdi. Kendisi ile gurur duyduk" dedi. Kimliği açıklanmayan saldırganla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@