Nadir Görülen Son Teknolojili Maden Ocağı Açıldı... Ama Fuarda!

-165 firmanın katılımcı olduğu Minex – 6. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı ilk günde 11 ülke, 33 ilden ziyaretçi geldi. İZMİR (ANKA) - 165 firmanın katılımcı olduğu Minex – 6. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve

Haberler 16.05.2015, 00:21
Nadir Görülen Son Teknolojili Maden Ocağı Açıldı... Ama Fuarda!

-165 firmanın katılımcı olduğu Minex – 6. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı ilk günde 11 ülke, 33 ilden ziyaretçi geldi.

İZMİR (ANKA) - 165 firmanın katılımcı olduğu Minex – 6. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’na son teknoloji içeren yapay bir maden ocağı kuruldu. Fuara ilk günde 11 ülke ve 33 ilden ziyaretçi geldi.

İki yılda bir organize edilen Minex, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından TMMOB Maden Mühendisleri Odası’nın desteğiyle düzenleniyor.

Türkiye’nin yanı sıra ABD, Almanya, Çin, Danimarka, Fransa, Finlandiya, İran, İngiltere, İsveç, İtalya ile Çek Cumhuriyeti’nden milli katılımın olduğu fuara, ilk gün ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Çin, İran, İrlanda, İtalya, Japonya, Polonya, Rusya ve Yunanistan’dan ve yurt içinden 33 ilden profesyonel ziyaretçiler geldi.

Yeraltındaki bir galerinin havalandırma, taşıma ve nakliye sistemleri ile tamamen bire bir kopyası olan maden ocağı, Minex fuarının ilgi odağı oldu. Fuarda sadece 15 metrelik bölümünün sergilendiği maden ocağı, Avrupa’da kullanılan ve ülkemizde nadir ocaklarda olan son teknolojiye sahip. Maden ocağı, yer altında çalışanı yer üstünden takip edebilen ve yer altında olan her olayı anında yer üstünde görüntüleyen özelliğiyle ilgi çekti.

Madencilik sektörünün en yeni teknolojilerinin sergilendiği fuarda, bu yıl maden makinaları sektörünün ilgisi önemli ölçüde arttı.

Dünyada madencilik sektörünün, yer altı kömür madencilik teknolojisinde geldiği en son nokta olan hidrolik tahkimat, Minex fuarında sergileniyor. 30 ton ağırlığındaki yer altı hidrolik tahkimatı, günde 2 bin 500 tona kadar kömür çıkarabiliyor.

Bugün sona erecek 9. Uluslararası Endüstriyel Hammaddeler Sempozyumu ise, sektöre ışık tutan yaklaşımlarıyla fuarın akademik ve sektörel altyapısına destek verdi. İzmir,  madencilik sektörünün gelişmesine, profesyonel ziyaretçiye açık, kapsamlı bir ihtisas fuarı ve önemli bir sempozyumla destek oldu.

16 Mayıs 2015 Cumartesi günü sona erecek Minex,10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@