Müşteriden Afişli Teşhir, Servisten Suç Duyurusu

ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde inşaat mühendisi Mustafa Özkan, garanti süresi ve kilometresi dolmadığı halde garanti kapsamında tamir edilmediği aracına, 'Araç al, yaya kal' yazılı afiş asarak protesto etti. Yetkili servis müdürü, arızanın kullanım hatasından kaynaklandığını, sürücü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Haberler 21.11.2015, 17:19
Müşteriden Afişli Teşhir, Servisten Suç Duyurusu
 (DHA)- ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde inşaat mühendisi Mustafa Özkan, garanti süresi ve kilometresi dolmadığı halde garanti kapsamında tamir edilmediği aracına, 'Araç al, yaya kal' yazılı afiş asarak protesto etti. Yetkili servis müdürü, arızanın kullanım hatasından kaynaklandığını, sürücü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Mustafa Özkan, 1 Kasım'da triger kayışı kopan aracını ilçedeki yetkili servise götürdü. İddiaya göre 15 gün sonra sürücüye, arızanın kullanım hatasından kaynaklandığı, bu yüzden tamirin garanti kapsamında yapılamayacağı belirtildi. Özkan, aracını tamir ettirmeden servisten çekiciyle alıp ilçenin girişindeki park alanına götürdü. Özkan, 'Araç al yaya kal, garantisi bitmediği halde garantiden onarılmamıştır' yazılı afişleri aracın dört bir yanına asarak protestoda bulundu.

Mustafa Özkan, "Yıl ve kilometre olarak garanti süresini geçmedim. Kullanım hatasından kaynaklı bir sıkıntım da yok. Ama servis kabul etmedi. Cebimden yaptırmamı istediler. İtiraz ettim. Ben araçla tozlu ortamda çalıştım. Bu araç zaten kamyonet sınıfında. Her koşulda çalışabilir şekilde üretilmesi gerekir. Parça değişim süreleri de ona göre hesaplanmalıdır" diye konuştu.

Servis müdürü Şaban Kayacan ise söz konusu araçtan ilçede çok miktarda sattıklarını ve ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirterek, müşterileri Mustafa Özkan hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Kayacan, şöyle dedi:

"Kayışta maalesef yoğun oranda cevher tozu gördük. Cevher tozu nedeniyle garanti kapsamına alamadığımızı söyledik. Müşterimiz özellikle garanti kapsamında halledilmesi için ısrar etti. Ama firma bunu kabul etmedi. Yapacak bir şeyimiz yok. Söz konusu afişlerin kaldırılması için belediyeye müracaat ettik. Bize suç duyurusunda bulunmamız gerektiği söylendi. Biz de bunu yapacağız."

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@