Mustafa Sarıgül: En doğru aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur

Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, Bolu Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Mustafa Sarıgül: En doğru aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur

Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, Bolu Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Muhalefet kanadına seslenerek Millet İttifakı'nın en iyi adayı Kemal Kılıçdaroğlu olabileceğine değindi. Af talebi, vatandaşların sorunları ve ekonomiye dair açıklamalar yaptı.

Sarıgül, son günlerde sosyal medya platformlarında açıklamaları ve video paylaşımlarıyla gençlerin yoğun ilgisine maruz kaldı. Her kesim tarafından sevilen siyasetçiler arasında yer alıyor. Haklılık veyahut gerçeklik bağlamında gösterdiği çaba karşısında seçmenler kendisini üst noktalara taşımaktan çekinmiyor. Video yayın platformları kanal sahiplerinin davetine icabet edip oralarda hem Türk milleti fertlerinin sorularını hem de o kişilerin sorularını yanıtlamaktan geri çekinmediği gözlemlenmektedir. Durum böyle olunca son aylarda en sevilen ve konuşulan siyasetçiler arasında üst sıralarda yer aldığı belirtiliyor.

Mustafa Sarıgül, bugün Bolu'ya giderek cezaevlerinde yer alan mahkumlar arasında bazılarının gözden açan konular arasında sıkıştığını belirterek af talebinde bulunan Sarıgül'ün açıklamaları,

''AFFET TÜRKİYE'M DİYORUM''

''Af talebimiz, siyasi bir talep değil tamamen vicdani bir taleptir. Toplumsal barış için kardeşlik hukuku için 'Affet Türkiye'm' diyorum. Anneler için babalar için Affet Türkiye'm, kardeşler için Affet Türkiye'm. Türkiye'de pandemi koşulları münasebetiyle hızlı yargılamalar oldu. Gözden kaçan bazı konular oldu. Cezaevlerinde gerçekten 40 kişiik koğuşlarda, 50-60 kişin olduğu haberleri var. Özellikle pandemi koşulları münasebetiyle esnaflarımız son derece büyük sıkıntıya düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız arzu edilmeyen şekilde maalesef ödeme güçlüğü içerisine düştü. Bu nedenle bir sicil affına da ihtiyaç var.

''EN DOĞRU ADAY KEMAL KILIÇDAROĞLU'DUR''

''6'lı masa bir aday gösterecekse oradaki en doğru aday Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ana muhalefet partisi lideridir. Ama tabii ki takdir onların takdiridir. Bizim bu konuda fazla yorum yapmamız doğru olmaz. Ancak bir işte doğruluk varsa hakkaniyet duygusu varsa bizim söylediğimiz doğrudur.

''AYIDAN POST AMERİKA'DAN DOST OLMAZ''

''Türkiye Değişim Partisi olarak, ulusal politikalarda dış politikada her zaman devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı'nın Yunanistan'a, 'bir gece ansızın gelebiliriz' son derece değerlidir ve son derece önemlidir. Yunanistan, Avrupa'nın şımarık çocuğu, Amerika'nın şımarık çocuğu. Bir kez daha bilsinki bizim iç politikada farklılıklarımız olabilir. Ama toprağımız ve bayrağımız söz konusu olduğu zaman Cumhurbaşkanımızın ve Devletimizin yanında her zaman yer alırız. Sayın Miçotakis Amerika'ya güvenme. Şunu unutma, 'ayıdan post Amerika'dan dost' olmaz.'' dedi.