Musa Yüce İngilizce Öğretmeniydi Atanmayınca Polis Oldu ve Bugün Şehit Haberi Geldi

DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu başından vurulan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan özel harekat polisi Musa Yüce'nin, Kayseri'nin Bünyan İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü.  Şehit Yüce'nin İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olduğu, ataması olmayınca polisliği seçtiği öğrenildi.

Haberler 04.01.2016, 14:06
Musa Yüce İngilizce Öğretmeniydi Atanmayınca Polis Oldu ve Bugün Şehit Haberi Geldi

(DHA) - DİYARBAKIR'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu başından vurulan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan özel harekat polisi Musa Yüce'nin, Kayseri'nin Bünyan İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü.  Şehit Yüce'nin İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olduğu, ataması olmayınca polisliği seçtiği öğrenildi.

Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonlarda bu sabah, PKK'lı teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşle, özel harekat polisi Musa Yüce ağır yaralandı. Yaralı Yüce, tedavi için kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Polisin şehit olduğu haberi, Bünyan'ın Büyüktuzhisar Mahallesi'ndeki ailesine yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan Şerife ve Halis Yüce çifti, gözyaşına boğuldu. Şehit haberi üzerine akrabaları ve komşuları, Yüce çiftinin evine akın etti. Bünyan Belediyesi de evin yakınına taziye çadırı kurdu. Şehit polis Yüce'nin baba evine Türk bayrağı asıldı. Şehit evinden anne Şerife ve yakınlarının ağıtları yükseldi.

Ailenin 3 çocuğu bulunduğu ve şehit özel harekatçı Musa Yüce'nin İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olduğu, ataması olmayınca polisliği seçtiği öğrenildi. Şehit Yüce'nin, Hakkari'de göreve başladığı ve burada evlendiği, kısa bir süre önce Diyarbakır'a gönderildiği kaydedildi. Şehit polisin cenazesinin yarın Diyarbakır'dan getirilip, öğle namazının ardından memleketi Bünyan'da toprağa verileceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@