Musa Serdar Çelebi: Eşit, Onurlu Ve Adaletli Yaşam Yönelişi Durdurulamayacak

ANKARA (ANKA)  – Ülkücü kesimin efsane lideri Musa Serdar Çelebi, Türkleri...

Haberler 16.09.2015, 10:50
Musa Serdar Çelebi: Eşit, Onurlu Ve Adaletli Yaşam Yönelişi Durdurulamayacak

ANKARA (ANKA)  – Ülkücü kesimin efsane lideri Musa Serdar Çelebi, Türklerin tarih boyunca asla etnik ayrımcılık yapmadığını belirterek, “Bu topraklarda yaşayan herkes, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da eşit ve onurlu insanlar olarak adalet içinde yaşayacak; bu yöneliş durdurulamayacaktır. Emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan PKK ve benzeri örgütler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır” dedi.

Musa Serdar Çelebi sosyal medyadan görüşlerini paylaşırken Türklerin beraber yaşadıkları insanlara ırkları, dilleri ya da dinleri sebebiyle farklı gözle bakmadıklarını bildirdi. Bilge Kağan’ın “Tepe gibi et yığdırdım, göl gibi kımız sağdırdım. Açları doyurdum, çıplakları giydirdim. Gök Tanrıya borcumu ödedim… Daha dağlar aşalım, daha nehirler geçelim; gök çadırımız, güneş tuğumuz olsun” sözlerini örnek gösteren Musa Serdar Çelebi, “Bu, gök kubbe altındaki tüm insanları aynı gözle gören, hepsine karşı aynı sorumlulukları duyan ve bunu ilahi bir görev olarak kabul eden evrensel yönetim anlayışıdır. Burada ırkçılık ayırımcılık yoktur, ötekileştirme yoktur. Sadece adaletle yönetme vardır” dedi.

Çelebi, “Türkler İslam dinini kabul ettikten sonra bu anlayış daha da kuvvet bulmuş, ‘Arabın Aceme üstünlüğü yoktur, üstünlük sadece takvadadır’ diyen Peygamber Efendimizin yolundan sapma olmamıştır. Selçuklu ve Osmanlı Türk devletlerinde farklı ırktan ve dinden insanların asırlarca barış içinde birlikte yaşamaları bunun ispatıdır” örneğini de verdi.

Cumhuriyetin ilk yıllarından sonra uygulanan ve bugünkü iç çatışmalara sebep olan inkâr ve asimilasyon politikalarının artık ortadan kaldırıldığını ve Türkiye’nin yeniden “Büyük Devlet” esaslarına yöneldiğini vurgulayan Çelebi, “Bu topraklarda yaşayan herkes, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da eşit ve onurlu insanlar olarak adalet içinde yaşayacak; bu yöneliş durdurulamayacaktır. Emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapan PKK ve benzeri örgütler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Yaşadığımız acılı olaylar göstermiştir ki, büyük baskı ve tehditlere rağmen Kürt kardeşlerimizin çok büyük bir bölümü “Büyük Oyun”u görmüş, eli kanlı çetelere teslim olmamıştır” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@