Murat Eren'in eşi cezaevine geldi

Kamuoyunda "Atabeyler Davası" olarak bilinen davanın tek tutuklu sanığı olan eski Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren, Kartal Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan tahliye oluyor.

Haberler 17.08.2016, 20:36
Murat Eren'in eşi cezaevine geldi
Ramazan EĞRİ / İstanbul, () - Kamuoyunda "Atabeyler Davası" olarak bilinen davanın tek tutuklu sanığı olan eski Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren, Kartal Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan tahliye oluyor. Tahliye kararının ardından Eren'in eşi, Hande Eren cezaevi önüne geldi. Hande Eren burada kısa bir açıklama yaparak, "Mutlu haberi aldık. Öncelikle Yargıtay yeninden yargılama ve infazın durdurulması yönünde karar verdi. Bu bizi çok sevindiren bir haber oldu. Buraya koşa koşa geldik. Fakat biraz prosedür uzayacak. İki defa yargılandığı için hem askeri mahkemeden hem de sivil mahkemeden ceza aldığı için şu an bunlarla ilgili prosedürler devam ediyor. Ben yine burada beklemeye devam edeceğim. Bugün olmaya bilir, belki bir kaç günü bulabilir ama bu bizim için çok güzel bir haber. Yeniden yargılanma istiyorduk hep zaten. Sonunda bu haberi aldık. Bizim için mutlu keyifli bir haber" dedi.

Eren, avukatlarının gerekli temasları kurmaya çalıştığını ifade ederek, "İnşallah yetişirse aramıza bir kaç saat içinde katılacak" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@