Müjdat Gezen'in Ve Metin Akpınar'ın Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapsi İstendi!

Türk sinemasının ünlü oyuncularından Metin Akpınar'ın ve Müjdat Gezen'in hapsi istendi. Uğur Dündar'ın sunduğu programa katılan iki ünlü sanatçı “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan yargılanıyorlardı.

Müjdat Gezen'in Ve Metin Akpınar'ın Cumhurbaşkanına Hakaretten Hapsi İstendi!

Uğur Dündar'ın sunduğu programa katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın program sırasında ifade ettikeri dava konusu olmuştu. Savcılık iki ünlü sanatçı için istediği cezayı açıkladı.

MÜJDAT GEZEN'İN VE METİN AKPINAR'IN HAPSİ İSTENİYOR!

Metin Akpınar'ın ve Müjdat Gezen'in “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan dolayı yargılanmalarına bugün devam edildi. Her iki sanatçı için de 4'er yıl 8'er aya kadar hapis cezası istenen davanın ikinci duruşması yapıldı.

İlgisi duruşma Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirildi. Duruşmaya Müjdat Gezen ve avukatı katılırken daha önceki celsede savunma yapan Metin Akpınar duruşmalardan vareste tutulduğu için mahkemeye katılmadı. Duruşmada Müjdat gezen'in doktoru da hazır tutuldu.

"HADDİNİ BİL" HAKARET OLSAYDI CUMHURBAŞKANI SIK SIK SÖYLEMEZDİ!

Mahkemede savunmasını yapan Müjdat Gezen, “11 aydır kronik rahatsızlığımdan dolayı tedavi görüyorum. Davaya sözkonusu olan ifade “Haddini bil” şeklindeydi. Bu eğer hakaret ise Cumhurbaşkanı bunu sık sık söylemezdi.” dedi. Duruşmaya Türkçe sözlük de getiren Müjdar Gezen elindeki sözlüğü göstererek, “Sözlükte de haddinil kelimesi hakaret olarak değerlendirilmemektedir. Hatta haddini bil sözlüğe göre değerini bil anlamına gelmektedir.” şeklinde konuştu.

Müjdat Gezen'in avukatı Fuat Selvi ise savunmasını şu şekilde yaptı:

“Müvekkilimin ilgili televizyon programında kullandığı ifadede hakaret suçunun unsurları bulunmamaktadır. Bu nedenle hakkında iddianame düzenlenmesi hukuken mümkün değildir. Bundan dolayı müvekkilimin beraatini talep ediyorum”

METİN AKPINAR'IN AVUKATI BERAAT TALEP ETTİ!

Metin Akpınar'ı temsilen davaya katılan Avukat Ahmet Köksal Bayraktar ise, “Müvekkilimin kullanmış olduğu sölzer bir bütün olarak değerlendirildiğinde hakaret değil eleştiri olduğu görülmektedir. Bu açıdan biz de beraat talep ediyoruz.” dedi.

Müjdat Gezen'in bir diğer avukatı Ziya İlker Göktaş ise, “Eğer 'haddini bil' demek Cumhurbaşkanına bir hakaret olsaydı bunun için bir içtihad oluşturulurdu. Bu ifadeyi Cumhurbaşkanı da sık sık kullanmaktadır. Hakaret olarak değerlendirilirse çok geniş davaların açılmasına neden olur.” ifadelerini kullandı.

SAVCILIK MÜTALAASINI AÇIKLADI

Katılan avukatı sıfatıyla mahkemede yer alan avukat ise şikayetlerinin devam ettiğini bildirerek Metin Akpınar'ın ve Müjdat Gezen'in cezalandırılmalarını istediklerini ifade etti.

Cumhuriyet Savcısı ise davada esas hakkında mütalaasını açıklayarak Müjdat Gezen'in ve Metin Akpınar'ın “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçunu işlediklerini ve ilgili kanun gereği 4'er yıl 8'er aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verilmesini istedi.

MÜJDAT GEZEN DURUŞMALARA KATILMAYACAK!

Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen bu mütalaanın ardından söz alarak ayrıntılı savunma yapmak ve mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre istedi. Ayrıca Müjdat Gezen'in duruşmalarda Metin Akpınar gibi vareste tutulmasını talep etti. Mahkeme heyeti bu talepleri kabul ederek Müjdat Gezen'in de vareste tutulmasını ve savunma yapılması için süre verilmesi amacıyla duruşmayı erteleme kararlarını verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@