Muhtarlardan Leman Dergisi'nin kapağına tepki

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği üyesi bir grup Cumhurbaşkanı ile bir muhtarı selfi çekerken yanyana gösteren karikatür nedeniyle Leman Dergisi hakkında suç duyurusunda bulundu. 30 Mart 2016 tarihinde yayınlanan...

Haberler 07.04.2016, 13:44
Muhtarlardan Leman Dergisi'nin kapağına tepki
İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği üyesi bir grup Cumhurbaşkanı ile bir muhtarı selfi çekerken yanyana gösteren karikatür nedeniyle Leman Dergisi hakkında suç duyurusunda bulundu. 30 Mart 2016 tarihinde yayınlanan söz konusu karikatürün mesnetsiz, tahkir, alaycı ve onur kırıcı olduğunu söyleyen muhtarlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kendileriyle birlikte 'selfie' çekmeye davet etti.

YAKLAŞIK 15 KİŞİLİK MUHTAR GRUBU ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

Bakırköy Adliyesi önünde bir araya gelen yaklaşık 15 kişilik muhtar grubu burada açıklama yaptı. Grup adına konuşan Dernek Başkanı Selami Aykut karikatürün mesnetsiz, tahkir ve alaycı olduğunu belirterek tekzip ve özür talep etti. Muhtarların hedef alındığını söyleyen Aykut, “30 Mart 2016 tarihli 2016/14 Sayılı Leman Dergisi'nde yayımlanan karikatür, kapak ve manşette görüldüğü üzere muhtarlık camiasına yapılmış olan ve halen ülkemizde ve dünyada açıkça bilinen PKK terör örgütünün elebaşısına benzetilmek sureti ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile birlikte, güya çekilmiş olan bir 'selfie' karikatürize edilerek çizilmiştir. Mesnetsiz, tahkir edici, alaycı, onur kırıcı, kara mizah olarak gördüğümüz bu durum, tüm muhtarlık camiasını derinden üzmüş ve yaralamıştır. Tertemiz mazisi olan biz muhtarlar, buna dayanarak Leman Dergisi'nin karikatüristinden ve buna izin veren yöneticilerinden bu ayıplarını ve yanlışlıklarını bir an önce düzeltmelerini, tekzip ederek yayınlamalarını, tüm Türkiye Cumhuriyeti muhtarlarından özür dilemelerini bekliyoruz " diye konuştu.

arikatür nedeniyle Leman Dergisi'ni kınadıklarını ve ayıpladıklarını söyleyen Selami Aykut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kendileriyle birlikte 'selfie' çekmeye davet etti. Açıklamanın ardından Aykut ve beraberindeki muhtarlar, hazırlamış oldukları suç duyurusunu savcılığa verdi. . 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@