Muhasebeci Ve Mali Müşavirlerden Barış Hoşgörü Çağrısı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı YMM. Nail Sanlı, içinde bulunulan çatışma ve anlaşmazlık döneminde uzlaşının, toleransın, hoşgörünün, barışın öneminin fazlasıyla ortaya çıktığını bildirdi.

Haberler 29.08.2015, 14:36
Muhasebeci Ve Mali Müşavirlerden Barış Hoşgörü Çağrısı

ANKARA (ANKA) –Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı YMM. Nail Sanlı, içinde bulunulan çatışma ve anlaşmazlık döneminde uzlaşının, toleransın, hoşgörünün, barışın öneminin fazlasıyla ortaya çıktığını bildirdi.

Sanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında Zafer’in Türk tarihinin önemli dönem noktalarından biri olduğunu hatırlattı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, hem Cumhuriyete ve demokrasiye açılan bir kapı, hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yol olduğunu kaydeden Sanlı, “30 Ağustos, Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramı'nın tarihe kaydedilişidir. Bugün bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır” dedi.

İçinde bulunulan dönemde uzlaşının, toleransın, hoşgörünün, barışın öneminin fazlasıyla ortaya çıktığını kaydeden Sanlı, “Son dönemde yaşanan terör olaylarının bir an önce son bulması, ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanmasını temenni ediyoruz. Büyük zaferin 93. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@