Muharrem İnce'den Son Hamle Geldi! CHP'den İstifa Ettiğini Mi Açıklayacak?

CHP içerisinde Memleket Hareketi'ni başlayıp partileşme çalışmalarında son aşamaya gelen Muharrem İnce'nin bugün bir basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı. Siyasi kulislere göre Muharrem İnce basın toplantısında CHP'den istifa ettiğini açıklayabilir.

Muharrem İnce'den Son Hamle Geldi! CHP'den İstifa Ettiğini Mi Açıklayacak?

CHP'de ayrılıkçı hareketin başını çeken Muharrem İnce'den son bir hamle geldi. Bugün basının karşısına geçeceği açıklanan Muharrem İnce'nin CHP'den istifa ettiğini duyurması bekleniyor.

MUHARREM İNCE'DEN SON HAMLE!

CHP yönetimi ile ters düşen ve ardından bağımsız olarak Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce yeni bir hamle yapıyor. Memleket Partisi'ni kurmak için son aşamaya geçiş yapan Muharrem İnce bugün bir basın toplantısı düzenleyecek.

Saat 13:30'da Yaşamkent'te bulunan ofisinin önünde basın toplantısı yapacak olan Muharrem İnce'nin Memleket Partisi'nin kuruluşuna yönelik önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor. Özellikle CHP'yi böldüğü konusunda eleştiri hedefinde olan Muharrem İnce bu eleştirilere de yanıt verecek.

CHP'DEN İSTİFA EDECEK Mİ?

Siyaset kulislerinde ise Muharrem İnce hakkında bir başka konu gündeme getirilmeye başlandı. Sürekli CHP'den neden istifa etmediği sorgulanan Muharrem İnce'nin bu konuda da eleştirilerin önüne geçebilmek için CHP'den istifasını bugün açıklayacağı bildirildi. CHP'den istifa ederek yeni parti kuruluşunu resmen başlatacak olan Muharrem İnce'nin tek başına da istifa etmeyeceği belirtildi.

CHP'den bir süre önce İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel istifa ederek Muharrem İnce ile hareket edeceklerini duyurmuştular. Bu isimlere yeni milletvekillerinin de katılacağı iddia edilmişti. Bugün bu iddiaların doğru olup olmayacağı netlik kazanacak. Şimdi CHP'de herkes Muharrem İnce'nin basın toplantısına gözlerini çevirdi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@