Muhafazakâr Yükseliş: Türkiye İsrail İlişkileri Muhakkak Güçlendirilmeli

ANKARA(ANKA) - Muhafazakâr Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz Türkiye İsrail ilişkilerinin muhakkak güçlendirilmesi gerektiğini savundu.

Haberler 17.10.2015, 12:30
Muhafazakâr Yükseliş: Türkiye İsrail İlişkileri Muhakkak Güçlendirilmeli

Yılmaz yazılı açıklamasında İsrail ile politik gerekçelere dayanan anlaşmazlıkların bir yana bırakılmasını istedi. İki ülkenin de bölgede ortak bir kader ve ortak bir geleceği paylaştığını bildiren Ahmet Reyiz Yılmaz, “Bugün gelinen noktada Suriye de yaşananlar ve Suriye’ye müdahil olan güçler toplamı göz önüne alındığında ilerleyen hedefler arasında Rusya, Çin, İran  ve Suriye açısından Türkiye ve İsrail iki ortak hedef durumundadır” dedi.

Batı ve ABD’nin bölgede yaşayan ülkeler olmadığını belirten Yılmaz, “Ama İsrail ve Türkiye açısından durum farklıdır. Her iki ülke de bölge de fiziki varlığı olan ülkelerdir. Ne yazık ki Suriye’de biriken kuvvetler her iki ülkeyi de hedef olarak görmektedirler. Bu nedenle bizim acil olarak İsrail Türkiye ilişkilerini yeniden yapılandırma zorunluluğumuz vardır. Aynı ihtiyaç İsrail için çok daha fazla önem taşımaktadır” açıklaması yaptı.

Ahmet Reyiz Yılmaz İsrail için gerçek şemsiyenin Amerika değil Türkiye olduğunu iddia ederken “Eğer Türkiye bu bölge de Suriye de yığılan güçlere karşı güç kaybederse İsrail’in varlığı kesin olarak tehlikeye girer. Ne Amerika ne de ikiyüzlü ihtiyar Batı burada İsrail’i koruyacak kuvvete sahip değildir. Bu husus iki ülke tarafından da göz ardı edilmemesi gereken en önemli meseledir” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@