Muğla Valisi operasyonda görev yapan asker ve polislerle yemek yedi

MUĞLA Valisi Amir Çiçek, 15 Temmuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı gerçekleştiren FETÖ/PDY mensubu darbeci askerlerin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda...

Haberler 02.08.2016, 15:39
Muğla Valisi operasyonda görev yapan asker ve polislerle yemek yedi
Cavit AKGÜN/MUĞLA, () - MUĞLA Valisi Amir Çiçek, 15 Temmuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı gerçekleştiren FETÖ/PDY mensubu darbeci askerlerin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda görev alan güvenlik güçleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Marmaris Polis Evi'nde düzenlenen akşam yemeğinde konuşan Vali Çiçek, "15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY mensubu darbeci teröristlere karşı başarılı bir operasyon düzenlendi. Askerin içerisine sızan hainler emellerine ulaşamadılar. 15 Temmuz gecesi şehadete ulaşan polislerimizin ve vatandaşlarımızın ruhları şad olsun. Onlar en güzel mertebeye şehitlik mertebesine ulaştılar. Şimdi herkes 15 Temmuz nedir? Ne yapıldı? Diyenlere ben kesinlikle şunu söylüyorum 'Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badire bizlere yaşatmasın'. 15 Temmuz Türkiye'nin var ile yok oluşunun gidip geldiği bir gündür. Darbe hareketinin emrini verenlerin ve yönlendirenlerin aynen doğuda, güneydoğuda mücadele ettiğimiz PKK'dan hiçbir farkı yoktur. Fetullahçı Terör Örgütü'nün askeri gibi kutsal ocakta, emniyetimizin içinde hatta diğer kamu kurumlarında militanları vardır. Bunlar devletin silahını kendi vatandaşına ve kendi devletinin üzerine yöneltmiştir. PKK, DAEŞ neyse FETÖ de odur. Bunun başka bir izahı yoktur. 15 Temmuz gecesi Ankara ve İstanbul'da helikopterler, uçaklar silahlar vatandaşın üzerine çevrilmiştir. Muğla'nın Marmaris İlçesinde de devletin en üst makamında bulunan Cumhurbaşkanımızın konakladığı otele saldırı amacıyla gelen hainlerin amaçlarını gerçekleştirmelerine Allah fırsat vermedi" dedi.

15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan Vali Çiçek, saldırıyı gerçekleştiren hainlerin yakalanması için yürütülen çalışmalardan da bahsetti. Dağ, dere, tepe, orman, sıcak demeden darbeci teröristlerin yakalanması için fedakarca mücadele eden güvenlik güçlerine teşekkür eden Vali Çiçek "Saldırı sonrasında kaçarak saklanan darbeci teröristleri yakalayarak vatana, millete o kadar büyük bir iyilik yaptınız ki bu caniler yaptıklarına pişman olacaklar ve yaptıkları bu alçaklığın insanlık dışı olduğunu itiraf edecekler. Netice itibariyle başarılı bir operasyon oldu. Sizlerin özverili çalışmalarınız sonucunda başarılı bir sonuç elde ettik. Hepinize teşekkür etmek istiyorum ve inanıyorum ki bu vatana bu millete ve ecdadımıza olan görevinizi yaptınız ve yapmaya devam edeceksiniz" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@