Muğla'da fener alayı coşkusu

MUĞLA'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayında büyük coşku yaşandı. Yaklaşık 5 bin kişi ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle yürüdü. Muğla'nın...

Haberler 31.08.2016, 12:25
Muğla'da fener alayı coşkusu
MUĞLA'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayında büyük coşku yaşandı. Yaklaşık 5 bin kişi ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle yürüdü.
Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'deki Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan fener alayına,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün, eşi Gülsüm Gürün, Menteşe Belediye CHP'li Bahattin Gümüş, eşi Sevilay Gümüş, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda kişi katıldı. Topluluk, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde ellerinde meşaleler, Türk bayrakları ile Atatürk posterleriyle Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önüne kadar yürüdü. Yol boyunca 'Ne mutlu Türk'üm diyene', 'Cumhuriyet'in yılmaz bekçileriyiz' ve 'Türkiye laiktir laik kalacak' sloganları atıldı.
Yürüyüşün ardından tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu. Meydana kurulan platform üzerinden vatandaşlara seslenen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türk halkının gösterdiği davranışın Atatürk'ün emanetine sahip çıkılması açısından önemli olduğunu söyledi. Gürün, "Muğla barış ve sevginin şehridir. Muğlalılar Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine geçmişte olduğu gibi bu gün de ne kadar sahip çıktığını gösterdi. 15 Temmuz'da gördük ki, bu ülke insanı vatan toprağı tehlikede ise bir oluyor. Artık birlik olma, bir olma zamanı. Kafasında ne düşünüyorsa insan diliyle de aynı şeyi düşünmeli. Bugünlerde birlik ve beraberliği her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" dedi.
Etkinlik, Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası'nın verdiği konser ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@