Muğla'da 12 kişiye FETÖ'den tutuklama

MUĞLA'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen ve aralarında Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği eski Başkanı Sami Çoban'ın da bulunduğu...

Haberler 02.09.2016, 11:17
Muğla'da 12 kişiye FETÖ'den tutuklama
MUĞLA'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen ve aralarında Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği eski Başkanı Sami Çoban'ın da bulunduğu 15 kişiden 12'si tutuklandı.  19 polis memuru da FETÖ soruşturması kapsamında adliyeye sevk edildi.
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polisin geçen 25 Ağustos'ta düzenlediği operasyonda, Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği eski Başkanı Sami Çoban ile örgütün Muğla il imamı olduğu ve ABD'de Fethullah Gülen ile pek çok kez görüştüğü ileri sürülen kafetarya işletmecisi Okan Ö.'nün de aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından 15 şüpheli, 'suç işlemek için örgüt kurma ve üye olma', 'örgüte finansal destek sağlamak' ve 'milli, dini ve insani duyguları istismar etmek suretiyle himmet adı altında yardım toplama' suçlarından dün adliyeye sevk edildi. Bugün sabah saatlerine kadar mahkemedeki ifadeleri süren şüphelilerden Muğla Sanayici ve İşadamları Derneği eski Başkanı Sami Çoban ile kent imamı olduğu ileri sürülen O.Ö.'nün dea aralarında olduğu 12 kişi tutuklandı. Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartlı ile serbest bırakıldı.
Öte yandan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçen 29 Ağustos'ta gözaltına alınan 19 polis memuru da sabah adliyeye sevk edildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@