Müdür Yardımcılarını Bıçaklayan 17 Yaşındaki Liseliye 16 Yıl 8 Ay Hapis

BURSA'da, geçen Mart ayında eğitim gördüğü okuldan atıldıktan 1 gün sonra eğitim gördüğü liseye gidip tartıştığı müdür yardımcıları Yücel Akçay ile Adnan Ur'u bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 17 yaşındaki B.Y. toplam 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler 14.12.2015, 11:32
Müdür Yardımcılarını Bıçaklayan 17 Yaşındaki Liseliye 16 Yıl 8 Ay Hapis

(DHA)- BURSA'da, geçen Mart ayında eğitim gördüğü okuldan atıldıktan 1 gün sonra eğitim gördüğü liseye gidip tartıştığı müdür yardımcıları Yücel Akçay ile Adnan Ur'u bıçakla yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 17 yaşındaki B.Y. toplam 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Merkez Osmangazi İlçesi Küçükbalıklı Mahallesi’nde geçen Mart ayında meydana geldi. Okul yöneticilerinin yaptığı kontrolde lise 1'inci sınıf öğrencisi B.Y.'de uyuşturucu bulunca kendisine okuldan uzaklaştırma cezası verildi. B.Y., 1 gün sonra gittiği lisede Müdür Yardımcısı Yücel Akçay ile Adnan Ur'u bıçakla yaraladı. Yakalarak tutuklanan B.Y. hakkında 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Adam Öldürmeye Teşebbüs' suçundan dava açıldı. 

B.Y., olaydan bir gün önce arkadaşlarına 'Hava atmak' için yanında taşıdığı uyuşturucunun, yapılan kontroller sırasında bulununca okuldan atıldığını belirtirken daha önce verdiği şu ifadeyi yineledi:


"Ailede okuyan tek kişi bendim. Amacım öğretmen ve idarecilerimin yanına gidip beni affetmelerini istemekti. Bu sırada bir arkadaşım, 'Onlar seni dinlemezler. Yanına bir bıçak al, gerekirse gösterirsin' deyince okula bıçakla gittim. Müdür Yardımcısı Adnan Ur beni dinlemeyip kapıdan kovdu. Ben de belimdeki bıçağı gösterip konuşmak isteyince bu kez beni iterek kapıyı yüzüme kapattı. Odaya kilitlemeye çalıştı. Dışarı çıkmak istediğim sırada kapının kırılan camı kolumun kesilmesine neden oldu. Bu sırada kaçarken beni yakalamak isteyen Adnan Ur'a beni bırakması için bıçağı salladım. Neresine geldiğini bilmiyorum. Sonra dışarı çıktım. Yaralıydım. Tanımadığım bir kişiden yardım istedim beni hastaneye göndermesi için, üzgünüm." 

Duruşmaya katılan Müdür Yardımcısı Yücel Akçay ile Adnan Ur, kendilerini bıçaklayan B.Y.'den şikayetçi oldu.  Akçay, "Ona 'Öğrencim' demek içimden gelmiyor. Sadece kendisine 'sanık' diyorum. Ailesine, ülkemize, insanlarımıza acıyorum. Bu tür bir birey yetiştiriyor olmaktan utanıyorum. İnşallah bir daha hiç kimse böyle biriyle karşılaşmaz" diye ifade vermişti.

2 kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs'ten toplam 36 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan B.Y., son kez hakim karşısına çıktı. müdür yardımcıları Adnan Ur'un bıçakla yaralanmasına önce ağırlaştırılmış ömür boyu, Yücel Akçay'ın bıçaklanması suçumdan ise ömür boyu hapis cezası verdi. Sanığın yaşı göz önüne alınarak 2 yaralamadan ayrı ayrı 8'er yıl 4'er ay olmak üzere toplam 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@