MSB’den beklenen açıklama geldi! 2023 Askerlik yerleri açıklandı!

2023 yılında bedelli askerlik yapacaklar, bedelli askerlik ücretlerini ödedi ve gerekli başvurularını tamamladı. Ardından başvurularının sonuçlandı ve bedelli askerlik görevini yerine getirecek kişilerin askerlik yerleri de açıkladı.

MSB’den beklenen açıklama geldi! 2023 Askerlik yerleri açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı, birçok kişinin merakla beklediği sonuçların açıklandığını duyurdu. 2023 yılı için bedelli askerlik yapmak için başvuralar tarafından beklenen sonuçların açıklandığı, Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Gerekli şartları taşıyan kişilerin yararlanabildiği 2023 bedelli askerlik başvuruları yapıldı. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen pek çok kişi, bedelli askerlik için ödemelerini ve başvurularını tamamladı. Tüm işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından ise, heyecanlı bekleyiş başladı. Milli Savunma Bakanlığı, askerlik yerlerinin ve sevk tarihlerinin açıklandığını duyurdu.

SORGULAMALAR E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Askerlik yeri sorgulama işlemleri için e-devlet platformu kullanılacak. Milli Savunma Bakanlığı askerlik yerlerinin açıklandığını duyurduğu açıklamasında, askerlik sevk tarihleri hakkında da bilgiler verdi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Yedek Subay, Astsubay Adayları ile Er birinci grup sevk tarihi 2 Şubat 2023 olacak.

SEVK TARİHLERİ AÇIKLANDI

MSB’den beklenen açıklama geldi! 2023 Askerlik yerleri açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile heyecanlı bekleyiş sona erdi. Bedelli askerlik için yerleri ve sevk tarihleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan sevk tarihleri şu şekilde;

  • Yedek Subay, Astsubay Adayları sevk tarihi 2 Şubat 2023

  • Er Birinci Grup sevk tarihi 2 Şubat 2023

  • Er İkinci Grup sevk tarihi 2 Mart 2023

  • Er Üçüncü Grup sevk tarihi 6 Nisan 2023 olarak açıklandı.

Sevk belgelerinin alınması için askerlik şubelerine kimlik belgesi ile bizzat başvuru yapılabilir. Aynı zamanda, e-devlet uygulaması da tercih edilebilir. Sevk belgeleri, sevk tarihlerinden on gün önce alınmaya başlanabilir.

SONRAKİ HABER