Mimarlar 5 Mayıs'ta Aoç İçin Anıtkabir'de

ANKARA (ANKA)-Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş yıl dönümü olan 5 Mayıs'ta Anıtkabir’i ziyaret edecek. Ata’nın huzuruna &ccedi

Haberler 20.04.2015, 19:28
Mimarlar 5 Mayıs'ta Aoç İçin Anıtkabir'de

ANKARA (ANKA)-Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş yıl dönümü olan 5 Mayıs'ta Anıtkabir’i ziyaret edecek. Ata’nın huzuruna çıkacak olan mimarlar, mozoleye çelenk bırakacak. 

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, 5 Mayıs’ın anlamlı bir gün olduğunu belirterek, “Atatürk Orman Çiftliği 5 Mayıs tarihinde kuruldu. 5 Mayıs tarihinde tüm kentlilere ve halka AOÇ’yi armağan eden Ata’nın huzurunda saygı duruşunda duracağız. Saat10.30’da mozoleye çiçek bırakacağız, tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Candan, Atatürk Orman Çiftliğinin 5 Mayıs 1925 yılında kurulduğunu vurgulayarak, “Kuruluş yıldönümünde, Atatürk Orman Çiftliği'nin bir özgürleşme alanı, bir kamusal alan, bir üretim alanı bir eğitim ve paylaşım alanı, kentin nefes koridorları olduğunun farkında olarak bize bırakılana sahip çıktığımızın bir kez daha altını çizeceğiz. Cumhuriyetin özgürlükçü değerlerinin kurucu mekanı olan Atatürk Orman Çiftliği şartlı bağışla Atatürk’ün vasiyeti ile bize emanet edilmiştir. 5 Mayıs 2015 tarihinde AOÇ’nin kuruluş yıldönümünde, AOÇ’ye sahip çıktığımızı bu kez de Anıtkabir defterine not edeceğiz” diye konuştu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin de olacağı Anıtkabir ziyaretine hazırlanan mimarlar, tüm halkı 5 Mayıs’ta AOÇ’nin kuruluş yıldönümünde Anıtkabir'de olmaya davet etti. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@