Milyonlarda Emekliye Müjde Yolda! Karşılıksız Tam 15 Bin TL Promosyon Detayı...

Milyonlarca EYT’linin beklediği düzenleme önümüzdeki haftalarda meclise gidecek. EYT’liler bir yandan meclisten gelecek haberleri beklerken bir yandan da bankaların belirleyeceği promosyonları araştırmaya başladı.

Milyonlarda Emekliye Müjde Yolda! Karşılıksız Tam 15 Bin TL Promosyon Detayı...

EYT’nin önümüzdeki günlerde meclise sunulması bekleniyor. Yapılan son açıklamalara göre mart ayında EYT’lilerin ilk maaşlarının hesaplara yatırılacağı duyurulmuştu. Mart ayında hesaplara yatırılacak EYT maaşlarının hangi bankaların tercih edilmesi gerektiğinin araştırılmasının da başlamasına neden oldu. Milyonlarca emeklinin aylık maaşlarının kendi bankalarına taşınmasını isteyen bankalar, promosyonlar konusunda yarışa girdi. EYT ile milyonlarca yeni müşteri portföyü oluşturacak olan bankalar, emekli maaşlarına dair promosyon tutarlarını araştırmaya başladı.

EYT’LİLER HANGİ BANKALARI TERCİH EDECEK?

Bankalar arasında başlayan çekişme, en çok maaş promosyonu kapsamında devam ediyor. Daha önceleri 7 bin lira gibi promosyon veren bankaların, EYT’nin meclisten geçmesi ile emeklilere dahil olacak iki milyondan fazla vatandaş için 15 bin TL gibi promosyonlar vermeyi planladıkları duyuruldu. Bu hafta meclis gündemine gelmesi ve yasalaşması beklenen EYT düzenlemesinden sonra EYT’liler, SGK üzerinden mart ayında hesaplarına yatacak bankaları seçebilecek. EYT için çok az bir vaktin kalması, bankaların promosyon oranlarını açıklamaya başlamasını sağladı.

SGK EN DÜŞÜK MAAŞ PROMOSYONLARINI NETLEŞTİRDİ

Milyonlarda Emekliye Müjde Yolda! Karşılıksız Tam 15 Bin TL Promosyon Detayı...

SGK tarafından açıklanan en düşük maaş promosyonları, bankaların da bu oranlardan daha düşük seviyelerde promosyon ödemesi yapmasının önünü kapattı. Bu fiyatlar taban olarak baz alınacak ve bankalar bu fiyatların üzerinde istediği oranda promosyon ödemesi yapabilecek. SGK tarafından açıklanan en düşük emekli maaş promosyon ücretleri şu şekilde belirlendi;

  • Emekli maaşı 3.500 TL’ye kadar olan için 3.000 TL
  • 3.500-7.500 lira arası olanlar için 3.500 TL,
  • 7.500-10.000 lira arası olanlar için 4.500 TL ve
  • 10.000 liradan fazla maaş alanlar için ise 5.000 TL ödeme yapılacak.
SONRAKİ HABER